Přeskočit na obsah
Duotone_Kiteboarding_Juice_D_LAB_Gianmaria_Coccoluto_DPC_Sicily_product_page_header

Duotone D/Lab- další revoluce v kiteboardingu

Kiteboarding 1/9/2021 3 minuty čtení

Určitě jste si všimli nového Juice D/Lab, který byl představen značkou Duotone Kiteboarding v srpnu 2021. O co vlastně jde? Proč se na trh uvádí další řada vybavení a čím se bude lišit od klasických modelů a modelů SLS?

V článku Duotone Kiteboarding: novinky sezóny 2021 jsme psali o tom, že revoluční změny přijdou právě díky novým materiálům. A tak tomu doopravdy je. 


D/Lab je zkratka od Duotone Laboratory. Je to vývojové oddělení Duotone, ve kterém se pracuje s novými technologiemi nejen v kiteboardingu, ale také wingfoilingu a windsurfingu. Označení D/Lab dostávají pouze špičkové produkty Duotone, do kterých nové technologie byly implementované. Zkrátka, je to nejlepší vybavení, které je Duotone schopný nabídnout svým zákazníkům. Jaké novinky tedy budou představeny pro sezónu 2022?

Kity D/Lab

U kitů D/Lab je hlavní bán a spíry nově vyrobené z ALUULA, který je v tuto chvíli nejlehčím materiálem na trhu. Váha jednoho čtverečního metru ALUULA je pouhých 82g, což dělá skoro dvojnásobný rozdíl oproti klasickému dacronu, který váží 160g.

Výsledkem této inovace jsou velice lehké a výkonné kity, které úplně změní vaše představy o tom, co je to lightwind. Kity D/Lab jsou velice vhodné na twintip a foil ve slabém větru. Ale tím to samozřejmě nekončí. Díky technickým vlastnostem ALUULA je kostra kitů pevná, takže i v silném větru nebudete mít s ovládáním žádný problém. Dokonce právě naopak, kity D/Lab jsou velice rychlé a výkonné, proto u skoků poskytují výšku i hangtime srovnatelné s komoráky.

Sám o sobě materiál ALUULA není novinkou, značka Ocean Rodeo používá tento materiál již několik let. Ovšem v tu dobu materiál nebyl tak pevný a odolný, jak dnes, proto se v Duotone rozhodli počkat a implementují ALUULA pro kity D/Lab teprve teď. Navíc, tvar (shape) každého kitu byl taky přizpůsoben novým vlastnostem materiálu.

Čím se D/Lab líši od SLS? Kity řady SLS mají hlavní bán a spíry z Penta TX, a celkově jsou o cca 15% lehčí oproti klasické konstrukci. Řada D/Lab bude pak lehčí až o 30%, což výrazně zvyšuje low-end a kity tak budou lítat v mnohém slabším větru. Pro přehlednost Duotone uvádí následující graf:

V roce 2022 provedení D/Lab dostanou modely Juice a Neo. 

Vlnovky D/Lab

Podobným vývojem prošly i vlnovky Duotone. Označení D/Lab nově dostanou wave prkna, která jsou vyrobené z RMF- Reflexive Memory Foam, neboli paměťové pěny.

Nejen že jsou lehčí oproti klasickým a SLS modelům, které mají klasický Cork Shock Absorber, ale jsou taky odolnější. Prkno je díky RMF pocitově měkčí a má mnohem lepší odezvu. Za jízdy líp eliminuje vibrace, a ať už jezdíte vlny, v čopu nebo dáváte strapless freestyle, poskytne o dost příjemnější pocit a jistotu za jízdy. Spolu s Innegra Shield, který již byl představen loni v řadě SLS, dělají perfektní kombinaci. A výsledkem jsou dokonalé waveboardy. 

Kromě klasického a SLS provedení, v řadě D/Lab v roce 2022 budou představeny hodně oblíbené modely Whip, Wam a Fish.

Pro koho je D/Lab určen?

Produkty Duotone D/Lab jsou stvořeny pro nejnáročnější kategorií riderů, pro které vyjímečná kvalita a špičková technologie vybavení stojí na prvním místě. 

Kity D/Lab vám poskytnou až neskutečný low-end. Dostanete se na vodu i v tak slabém větru, kdy všichni ostatní budou jen čekat na břehu a koukát na vás, jak brázdíte vodní hladinu na foilu nebo twintipu. V silném větru pak vyletíte tak vysoko, že překvapíte i příznivce komorových kitů.

Co se týče vlnovek D/Lab, ty jsou v tuto chvíli nejtechnologičtější a nejpropracovanější waveboardy na trhu, které prostě musíte vyzkoušet!

Všechny výrobky budou k dispozici na webových stránkách Snowboardel.

Andrey Todd

“ Sales Manager pro kiteboarding s mezinárodními zkušenostmi. Andrey ti poradí jak vybrat toho správného draka DUOTONE, nebo neopren ION.”

Andrey Todd

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: