Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Duotone Kites 2020

Kiteboarding 30/3/2020 4 minuty čtení

Po představení prvních pár novinek ze světa kiteboardingu se opět vracíme, abychom se společně podívali na další sérii produktů, které si značka DUOTONE připravila pro svou kitovou řadu pro sezonu 2020. Oba hlavní designéři Ken Winner (kity Rebel, Evo) a Ralf Grösel (Vegas, Dice, Evo) udělali opět kus pěkné práce.  

Jednotnou změnou, která se propisuje napříč vsemi modely je změna použitého materiálu. Obecně platí novější materiál = lehčí materiál. U všech zmíněných modelů byl použit nový materiál na odtokovou hranu, který má za úkol redukci opotřebení vznikající třepotáním materiálu ve větru. Tato, ač na pohled nepatrná, změna má velmi výrazný dopad na životnost materiálu i skvělé vlastnosti kitů (celkové snížení váhy použitím lehčích materiálů). Teď už ale konkrétně k jednotlivým modelům, změnám a doporučení samotných designérů. 

REBEL neprošel žádnou zásadní změnou co se týče jeho tvaru. Jak řekl Ken: “Kde není negativní feedback, těžko hledat prostor pro výrazné vylepšení.” Komu se bude Rebel líbit? Tento kite je jasnou volbou všech old school freeriderů. Takovou stoupavost a výkon budete těžko hledat někde jinde. Pokud při skoku trochu zatáhnete za bar, poletíte vzhůru a ještě výš jako by samotný let neměl nikdy skončit. Pokud trochu přifoukne, lehčí jezdci zabrečí. Okamžitě se začne projevovat enormní síla draka a možná bude lepší zvážit rychlou výměnu velikosti. Těžší jezdci budou naopak ve svém živlu, protože výkon Rebela je to, po čem vždy toužili. 

DICE zaznamenal změny i po designové stránce. Ralf odebral kompletně všechny původní kladky, což má zásadní vliv na chování kita ve vzduchu. Výsledkem je kompaktnější náběžka, která dokáže vstřebat víc energie, což v podstatě umožňuje enormní skoky a kiteloopy bez jakékoli ztráty tahu! Komu se bude Dice líbit? Jasná volba pro ambiciózní „amatéry” (myšleno všechny, kteří rádi posouvají své dovednosti, ale nemají závodní ambice). Představte si hravého a intuitivního draka, skvělou kite loop mašinu, kterou si můžete vzít na hraní jak na flat, tak do vln. 

VEGAS je bez sebemenších pochyb fenomenální drak. Dneska už se na čistém Cčku téměř nejezdí, takže bůh ví, kde tyto nádherné stroje nakonec skončíJe to kite pro profíky, pro všechny kteří se rozhodli předvádět gymnastiku ve vzduchu. Změnou prošel stejně jako u Rebela pouze materiál a tvar draka zůstává prakticky nezměněn. Vegas udělá radost všem kiterům s nejvyššími freestyle ambicemi, kteří chtějí mít to nejlepší co lze od legendárního kitu očekávat.

NEO je čistý “vlnokrevník”. Pokud jste viděli něco z toho, co předváděl letos Airton Cozzolino na Redbull King of the air, netřeba číst dál. Ken Winner poměrně dlouho experimentovalideálním poměrem stran, aby z Nea dostal ještě něco navíc. To se “bohužel” nepovedlo a update zůstal také především u nového materiálu. Neo fantasticky driftuje po větru. Dokonce tak, že není potřeba při jízdě po vlně kite překlápět. Přidejte k tomu ještě skvělý relaunchpřesné řízení a máte kite, který si budete chtít určitě vyzkoušet. Koho Neo potěší? S tím jak se kiteboarding neustále vyvíjí, bude volbou číslo jedna pro vlnové jezdce, foilisty i freeridery. 

EVO byl vždy králem všestrannosti. Tento status si kite samozřejmě chtěl udržet i v roce 2020 a je potřeba konstatovat, že se mu to povedlo. Jak ale udělat kite ještě hravější? Ralf na to šel stejně jako u modelu Dice – úplně poprvé v historii modelu byly odebrány kladky na náběžce. Výsledek je velmi podobný jako u Dice – více ze skoků a ve výsledku snazší a hravější ovládání. Komu se bude Evo líbit? Dalo by se říct, že úplně všem. Není nic, co by Evo nezvládlo. Velký depower, stabilní, slušný hangtime, neskutečně snadný relaunch i přesné ovládání. Evo v ničem úplně nevyčnívá, snad jen ve s neskutečné všestrannosti. Skvělý kite pro všechny, kteří se chtějí prostě zlepšovat v kiteboardingu. Freeride, freestyle i vlny – vyberte si v čem se budete zlepšovat právě vy.  

Hledáte alternativní produkt nebo jiné vybavení z oddělení kiteboardingu? Mrknětě k nám na e-shop, kde najdete širokou škálu produktů od od kiteboardů, kitů, trapézů, barů až po doplňky jako jsou kite bagy, helmy či vesty.

Nevíte si rady s výběrem? Napište nám na shop@snowboardel.cz a my Vás rádi nasměrujeme.

Kryštof

“ Potřebuješ poradit ohledně skate? Kryštof je tím pravým. Nejen, že skvěle jezdí, ale také se perfektně vyzná ve skate vybavení. Další Kryštofovou vášní je WING a to především v kombinaci se skateboardem. No a paddleboarding to už k létu patří snad u každého....”

Kryštof

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: