Přeskočit na obsah
Sporty

Duotone SLICK test a porovnání s ECHO a UNIT

Wing 13/4/2021 2 minuty čtení

Ve Snowboardelu máme první kousky dlouho očekávaného wingu od Duotone, a to modelu Slick. Díky tomu se naskytlo porovnání na vodě s modelem UNIT a ECHO.

Duotone Echo

Duotone Echo má díky svému ráhnu nepřekonatelný výkon, dokonce větší než novinka SLICK, proto je vhodný na freeride a freestyle, když podmínky nejsou ideální a fouká opravdu málo. Jedná se o hodně pevný wing, který krásně drží tvar, a i v připlachtění má super ovládání. Echo nabízí také možnost trimování a přizpůsobení wingu větrným podmínkám. Nevýhoda Echa je, že není tak stabilní při jízdě za přední madlo, a proto se moc nehodí na wave. Malinko hůře se strojí a je to těžší wing. Pokud vás láká rychlost a vysoké skoky, nebo použití wingu s lyžema a snowboardem, Echo je pro vás ideální.

Duotone Unit

Nejlevnější a zároveň nejlehčí wing v nabídce Duotone, který na rozdíl od Echa a Slicku disponuje madly. Unit je vhodný kromě wingfoilingu, také na inline a skate. Wing krásně letí sám ve větru jak za přední madlo, tak i za leash, díky tomu je Unit vhodný na wave ježdění a pro začátečníky. Zároveň je vhodný i pro děti a naše něžné polovičky, které nízkou váhu a měkká komfortní madla ocení.

Unit je za letu neutrální a stabilní, dobře odolává poryvům na české vodě. Při začátcích jsem ocenil dobrou skladnost a jednoduchost používaní. Zpracování je na nejvyšší úrovni a pokud vám vyhovují více madla, tak tento wing je absolutní špička.

Duotone SLICK

Nejnovější přírůstek do rodiny wingů značky Duotone. Model Slick je univerzální wing, který se řadí svým zaměřením mezi Echo a Unit. 

První dojem ze Slicku je pozitivní, má sice prapodivně hranatý tvar, který se nemusí líbit každému, ale tento tvar má spoustu výhod, např. malé rozpětí křídel. Wing se méně zasekává o vodu a dá se použít trochu větší velikost pro menší jezdce, nebo při použití na skate a inline neškrtáte tolik o asfalt. Já jako windsurfař, jsem malé rozpětí hodně ocenil, protože ve velikosti 5,5 nemusím držet wing tolik nad hlavou a více mi připomíná držení WS plachty. 

Druhý dojem je, že wing je opravdu hodně ON/OFF, dá se krásně vypustit, když to zrovna potřebujete. Slick nemá takový výkon jako Echo, ale má větší než Unit. Zároveň je nutno říct, že stabilita wingu je opravdu veliká a za přední madlo wing letí absolutně bez kolísání. Koncept Miniboom je jednoduchý a nafouknutí wingu je otázkou pár sekund. Chtěl bych upozornit, že miniboom nejde sundat, když je wing nafouknutý, tím pádem, pokud chcete mít dvě velikosti nafouknuté na břehu, je potřeba mít dvě ráhna. Slick s miniboom jsem hlavně ocenil co se týče ovládání, přišlo mi absolutně přirozené a nemusel jsem hledat při každé otočce madla, hned při prvním ježdění jsem díky tomu udělal velký pokrok. Zaujala mě také stabilita při běžné jízdě, wing nemá tendenci létat nahoru a dolu a přišlo mi, že se do něj mohu pořádně opřít. Ovladatelnost a otočky jsou díky nízké váze a miniboom posunuty na novou úroveň.

Pokud si nevíte rady, jakou vybrat velikost, přejděte do poradny na článek, jak vybrat správnou velikost wingu. https://snowboardel.cz/poradna/jak-vybrat-spravnou-velikosti-wingu-dle-sportu/

Marek Potštýnský

“ Marek se ve Snowboardelu stará o oddělení WING a WINDSURFING. Ve windsurfingu patří k nejlepším freestyle jezdcům v ČR, hravě zvládl i foil windsurfing. Nově ho uhranula jízda na Wing foilu a dělá až neskutečné pokroky. V zimě se na něj můžete obrátit s dotazy ohledně freeski, protože skáče dobře, skáče rád....”

Marek Potštýnský

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: