Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

DUOTONE

Kiteboarding Windsurfing 23/7/2018 3 minuty čtení

Mnozí z vás jistě zaznamenali obrovskou změnu na kite a ws trhu. Po letech spolupráce se firma Boads&More, která je výrobcem plachet a kitů NORTH, rozhodla vypovědět spolupráci s americkou yacht značkou North Sails a dále nepoužívat na své produkty tuto značku. North Sails windsurfing je největším výrobce plachet na světě a North kiteboarding je s obrovským náskokem největším výrobce kite vybavení. Od sezony 2019 bude Boards & more vyrábět své produkty pod svou značkou DUOTONE.

Proč?

Boards and more odvádí obrovský kus práce ve vývoji jak v KITE tak WS segmentu a z každého takového produktu musí platit licenční poplatek. Proč se o výdělek dělit s někým, kdo pro tyto sporty nic nedělá? Ve vedení firmy došli k závěru, že díky své obchodní síle jsou schopni změnit značku bez ztrát v prodeji a do budoucna tím naopak získat. Vývojářský team, teamrideři, továrny, materiály to vše zůstává kompletně stejné. Z pohledu zákazníka se jedná pouze o „jinou nálepku“.  

Platí záruka na produkty NKB a NS?

Distribuční kanály samozřejmě také zůstávají a všichni prodejci budou nadále poskytovat záruky a náhradní díly na starší produkty North. Toto vše zůstane nedotčeno. Spousty dílů Duotone budou nadále kompatibilní se staršími produkty North. Distributorem pro ČR a SR samozřejmě zůstává Snowboardel.

Jak se budou jmenovat jednotlivé modely DUOTONE?

Mimo novinek (např. F-Type) zůstávají původní modelové řady jak u kitů, tak u plachet. To znamená, že se nemusíte bát doplnit velikost do své řady kitů NKB REBEL. Duotone Rebel bude vyráběn se stejnou filozofií jako starší model. Stejně tak do plachty DUOTONE SuperHero bude pasovat stěžeň North Sails Platinum RDM z letošní kolekce. Ráhno DUOTONE Silver HD se bude držet stejně dobře jako NS Silver HD z loňské produkce.

Ceny?

Po dlouhé době nedochází ke zdražení ve windsurfingu a u některých produktů dojde dokonce k lehkému snížení cen. U kiteboardingu je situace trochu jiná a u některých druhů produktů dojde k mírnému navýšení ceny. Při zachování značky by prý bylo zdražení výraznější…

Patenty a inovace zůstanou u DUOTONE?

Všechny inovativní produkty, které znáte pod značkou NORTH, budete moci zakoupit pod značkou DUOTONE. Všechny patenty vlastní a vyvinulo Boards & More a může s nimi nakládat, jak chce. Takže například nástavec POWER XT nebo Click Bar budou nově DUOTONE.

Proč zrovna DUOTONE?

Duotone pamatují skalní snowboardeři z 90. let, jako prémiovou značku výrobce F2. B&M v té době vlastnilo značku F2 a její sesterské Arrows a Duotone. Značku F2 prodali, ale v portfoliu jim zůstaly v době prodeje spící značky. Z jakých dalších názvů se vybíralo, není veřejně známo, ale výsledek známe – DUOTONE.

Co bude s NORTH?

S North Sails se budete i nadále setkávat na plachetnicích. Možná se nějaký jiný výrobce ujme značky i pro WS a KITE segment, ale není to moc pravděpodobné. Za výrobou takto technických produktů je opravdu hodně práce a prorazit v tomto oboru není jednoduché. Jak se v minulosti ukázalo například na windsurfingové odnoži značky MISTRAL, která upadla velmi rychle v zapomnění. Značka jako taková není nejdůležitější součástí úspěchu. Pokud nemáte kvalitní zboží, nálepka se značkou vás nespasí.

Kdy si budeme moci koupit DUOTONE?

První modely kitů a plachet budou k dispozici v průběhu srpna. Celá kolekce by měla být k dispozici do konce listopadu. Teamrideři již mají nové produkty k dispozici a mohli jste je vidět v akci na PWA Pozo a na GKA Fuerteventura.

Informace:

web:

DUOTONE

Facebook:

DUOTONE WINDSURFING

DUOTONE KITEBOARDING

 

 

Lukáš Kasík

“ Ve Snowboardelu pracuje od roku 1998. Za tu dobu si prošel všemi pozicemi ve firmě. Odborník především na windsurfing, wingfoiling, paddleboarding a snowboarding.”

Lukáš Kasík

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: