Přeskočit na obsah
Sporty

Horsefeathers – 25 let na trhu

Fashion Skateboarding Snowboarding 1/12/2014 2 minuty čtení

Zajímá Vás, jak vznikla značka Horsefeathers – největší český skate a snowboard brand? Horsefeathers už dnes není tím, kdo by přispíval k vytváření board scény. Horsefeathers JE scéna! Jediná značka, která se dokázala v tomhle odvětví výrazně prosadit i v zahraničí, kde stejně jako doma, podporuje lokální scény a ridery. Kvalitní lidi najdete nejenom v týmech riderů HF, ale i v síti obchodů, které značka vybudovala po ČR a hodně dbá i na to, kdo bude její výrobky prodávat, protože to je zejména v ČR alfa i omega úspěchu značky. HF to zkrátka od základu postavili na kvalitních lidech, a proto jsou dnes právě tam, kde jsou (a my jsme s troškou pýchy rádi, že jsme součástí téhle komunity lidí).

Každopádně každý velký sen začíná prvním malým krokem a ani u Horsefeathers to nebylo jinak. Parta kámošů v Britské Kolumbii v Kanadě, kteří spolu skejtovali a jezdili na snb si udělala sranda „značku“ Horsefeathers. V tamním dialektu to znamená něco ve smyslu – nesmysl, blbost, ptákovina atp. Každopádně mezi touhle bandou byl i český rodák Hanuš Salz, který se na gymplu přestěhoval zpět do ČR, kde potkal podobně smýšlejícícho Pavla Kubíčka. Věci se rázem dali do pohybu a na jaře 1993 bylo na světě 200 samolepek a 50 triček. Skromný začátek, ne?

HF se hodně rozjelo až s představením zimní kolekce. Ale sehnat tehdy odpovídajícího výrobce, materiál s vysokým vodním sloupcem, podlepené švy nebo větrání v podpaží? Utopie! Sci-fi! Zapomeňte! Takže kluci dodnes vzpomínají na hodiny strávené v telefonní budce na poště v Plzni. Možná se tam jednou objeví plaketa: „Zde vznikla značka Horsefeathers clothing.“ Kdoví J

Každopádně si kluci český trh vychovali ve všech ohledech – od výrobců, po distributory a prodejce až po samotné zákazníky, protože to bylo vždycky HF, kdo udával (a dodnes udává) trendy pro nadcházející sezónu.

Letos je to čtvrt století od momentu, kdy si banda výrostků vymyslela vlastní značku a když to porovnáte s tím, co dnes Horsefeathers znamená, nezbývá než smeknout před tím, kam se značka dostala. Pokud bychom měli jenom vyjmenovat akce, na kterých se za dobu své existence podílela, stal by se z tohohle článku několika stránkový seznam. Hlavní je, že HF nesoudí jestli jezdíte na skejtu, snd, lyžích, bmx nebo čemkoli jiném. V Horsefeathers si každý najde to svoje a zároveň HF symbolizuje něco, co máme všichni navzájem společné.

Díky za to! Přejeme vše nej do dalšího čtvrtstoletí!

Lukáš Kasík

“ Ve Snowboardelu pracuje od roku 1998. Za tu dobu si prošel všemi pozicemi ve firmě. Odborník především na windsurfing, wingfoiling, paddleboarding a snowboarding.”

Lukáš Kasík

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: