Přeskočit na obsah
Sporty

Jak nalepit snowboardový grip?

Snowboarding 3/2/2020 2 minuty čtení

Snowboardový grip (anglicky stomp pad či stompad) je gumová či pěnová podložka, která se lepí na svrchní část snowboardu mezi vázání. Slouží jako extra přilnavá vrstva, na kterou si můžete opřít nohu v situacích kdy máte odepnuté zadní vázání.

Pro koho je grip určen?

Snowboardový grip je určen pro všechny, kteří si chtějí usnadnit jízdu na vleku, ulehčit vystupovaní ze sedačkové lanovky a pro ty, kteří chtějí mít lepší kontrolu nad prknem, když nemají zapnutou zadní nohu ve vázání. K takovým situacím dochází například při traverzování rovného terénu nebo zmíněném sjezdu ze sedačky. V extrémnějších případech se dají bez zapnuté zadní nohy dělat i triky ve snowparku. Povrch snowboardu je obecně kluzký, zejména když je mokrý či pod vrstvou sněhu. Jízda s jednou zapnutou nohou tak může nadělat vrásky nejednomu zkušenějšímu snowboardistovi. Grip na snowboard zaručuje mnohem lepší trakci a při troše cviku nám dovolí se snowboardem dělat zatáčky a bezpečně zastavit kdykoliv je to potřeba.

Jak nalepit grip na snowboard?

Každý stompad je vybaven silnou samolepící vrstvou na spodní straně. První věc, kterou musíte udělat, je označit místo, kam ho hodláte umístit. Doporučujeme grip nalepit blíže k zadní noze, širší stance Vám nabídne lepší balanc. Berte však v potaz, že snowboardová bota je poměrně široká a neumisťujte grip až na doraz k vázání, vždy nechte mezeru alespoň 5 centimetrů. Jakmile se rozhodnete, kde Vám bude stompad vyhovovat, místo si na prkně vyznačte, okolní plochu pečlivě očistěte vlhkým hadříkem a nechte oschnout. Odstraňte ochrannou fólii na spodní straně gripu, přiložte jej na vyznačené místo a pevně přitlačte na několik sekund. Pokud to čas dovolí, nechte místo zatížené přes noc. Grip vždy lepte za pokojové teploty, v chladnějším prostředí může lepivá vrstva tuhnout a mít horší přilnavost. Grip můžete před nalepením nechat nahřát na topení.

Jak odstranit starý grip?

Pokud máte na svém snowboardu nalepený starší grip, který už dobře neplní svou funkci nebo se Vám jednoduše nezamlouvá, sáhněte po horkovzdušné pistoli či fénu. Zahřívejte stompad po dobu 30 vteřin a poté ho za pomocí nože či žiletky opatrně nazdvihněte a za stálého přísunu horkého vzduchu sloupněte. Přebytečné lepidlo je možné sundat čističem na okna, nejprve však otestuje na menší ploše, zda nedojde k poškození laku snowboardu.

Stále si nevíte rady? Kontaktujte nás na info@snowboardel.cz nebo zavolejte 601 123 503 a my Vám rádi poradíme s výběrem. 

Krystof H

“ Potřebuješ poradit ohledně skate? Kryštof je tím pravým. Nejen, že skvěle jezdí, ale také se perfektně vyzná ve skate vybavení. Další Kryštofovou vášní je WING a to především v kombinaci se skateboardem. No a paddleboarding to už k létu patří snad u každého....”

Krystof H

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: