Přeskočit na obsah
Sporty

Kozzy v Americe

Windsurfing 1/11/2013 1 minuta čtení

Spojit návštěvu USA s windsurfingem na Gorge River mě lákalo už několik let zpátky. A protože mi tuhle myšlenku do hlavy poslal můj dobrej kámoš Hanz, tak jsme letos dohodli, že do toho půjdem spolu, koupili letenky a tohle léto v srpnu odletěli jenom s baťůžkama vycpanejma trapézem a durexkama od IONU. Zbytek hraček jsme měli v plánu pořídit až místě. Letěli jsme do Portlandu, kde jsme si půjčili auto na 5 týdnů a dojeli do Hood River, centra windsurfingu na Gorge River. Přímo v Hood River najdete několik surfshopů, restaurací, barů a taky plno fajn lidí, kteří také přijeli za tím samým účelem co my.

Míst kde se dá na řece jezdit je hned několik, v průvodci který jsme dostali v surfshopu BigWinds jsme jich napočítali 24. Spoty se liší přístupem do vody, podmínkama a ne každý spot je vhodný pro tentýž směr větru. Na některých místech na řece se díky užšímu korytu řeky vytváří parádní swell a v opravdu větrných dnech se dají vlny ridovat, nebo na nich skákat.

Spot Hatchery, asi jedno z nejpopulárnějších míst mezi lokály, se nachází na Washingtonské straně řeky a nejvíce videí na internetu najdete nejspíš právě odsud. Fotky které posílám jsou také převážně z Hatch anebo dalších míst..

Ježdění na řece bylo asi to nejlepší, co jsem zatím z windsurfingu zažil, u břehu rovná voda na freestyle, uprostřed řeky parádní swell na skákání a trénink speedloopů a vítr every day..
Aloha, Kozzy

 

Lukáš Kasík

“ Ve Snowboardelu pracuje od roku 1998. Za tu dobu si prošel všemi pozicemi ve firmě. Odborník především na windsurfing, wingfoiling, paddleboarding a snowboarding.”

Lukáš Kasík

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: