Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

MČR ve slalomu report od obhájce titulu Petra Čecha

Windsurfing 3/8/2022 3 minuty čtení
Adéla Rašková CZE 77

V neděli 24.července skončilo už tradiční čtyř denní MČR ve slalomu ve Viganji, na poloostrovu Peljišac. Minulý rok se ještě závodilo separátně na fině a foilu. Tento ročník už se odjel ve formátu open. To znamená, že si každý jezdec může zvolit, co si vezme. Loni se kolem tohohle návrhu vypjaté debaty, ale ukázalo se, že jiná cesta není, a nakonec si to všichni vychvalovali. Dost tomu pomohl fakt, že ani jeden den nebyly podmínky na finu dostatečně dobré na to, aby se odjel kvalitní slalom na flosně. Takže díky foilu jsme odjeli pět krásných eliminací. Jasně našlo se pár lidí, kteří se nezúčastnili, protože ještě nemají foil vybavení, ale jak pro jezdce, tak pro organizátory je formát open vítanou změnou.

Petr Čech CZE 48
Start MČR ve slalomu

Na start MČR ve slalomu se postavilo rekordních 41 závodníků, kteří byly rozděleni do 4 heatů po 10 (a 11) lidech. Postupovacím pavoukem se z každého heatu probojovalo 5 lidí do dalšího kola. Celý pavouk končí finálem A, B a C.

Petr Čech CZE 48
očekávání

Do Viganje jsem odjížděl jako dvojnásobný Mistr ČR obhájit další titul. Dorazil jsem tři dny před začátkem závodu, abych si trošku nastavil věci a zvykl na půjčený foil course/slalom plovák od Filipa Myšky (díkes Myšáku!!), protože můj letošní plovák stále nedorazil do ČR. Nejvíc se mi osvědčila kombinace foilu F4, 620 sq cm front wing, 210 sq cm stabilizer, 115 fuselage. Je to sice setup spíš víc do lightwindu, ale riskovat s menším křídlem by se mi nejspíš nevyplatilo. Rád bych napsal, že jsem si naladil i svoje Warp foil plachty, ale realita je, že přijdou z továrnu už s ideálním trimem, což je fakt cool.

Závod

Celý závod byl maximálně vyrovnaný. Každý den se měnilo pořadí a na předních příčkách byly v některých chvílích i tři lidi na shodu bodů. Nakonec rozhodla až poslední eliminace, kdy jsem se nechal vyprovokovat přemotivovaným Davidem Drdou a oba jsme byli přes čáru, a tudíž diskvalifikovaní. DDho to stálo umístění v top 3 a mě možnost zvítězit overall. 

Výsledky

 V overall nakonec zvítězil patnáctiletý Val Eržen (SLO 31). Super dojel nováček Petr Klimeš (CZE-275), který se umístil třetí overall a druhý z Čechů. Za ním dojel Adam Sadílek (CZE-49), který tím získal 4. místo overall a bronz mezi Čechy. Mně se podařilo po třetí obhájit titul Mistra ČR.

Adéla Rašková CZE 77

Marek Potštýnský

“ Marek se ve Snowboardelu stará o oddělení WING a WINDSURFING. Ve windsurfingu patří k nejlepším freestyle jezdcům v ČR, hravě zvládl i foil windsurfing. Nově ho uhranula jízda na Wing foilu a dělá až neskutečné pokroky. V zimě se na něj můžete obrátit s dotazy ohledně freeski, protože skáče dobře, skáče rád....”

Marek Potštýnský

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: