Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

MDXONE – vychytávka pro výuku malých snowboarďáků

Freeskiing Snowboarding 16/12/2021 2 minuty čtení

Kdo začínal v útlém věku jezdit na lyžích či na snowboardu, jistě pamatuje důmyslné a kreativní udělátka, kterými se nás naši rodiče snažili udržet na uzdě. Často nechybělo moc, abychom se šusem nevydali do lesa nebo do ochranných sítí na konci sjezdovky. Naštěstí dnes doba trochu pokročila a i na tento problém už dnes máme sofistikované řešení. MDXONE je pohodlný a bezpečný systém, jak Vaší ratolesti usnadnit první krůčky ve světě snowboardingu a lyžování. Dejte sbohem gumicukům a oprátce kolem pasu!

Přirozený průběh výuky

Řada ocelových ok (D-ringů) umožňuje velmi variabilní připojení, systém tak můžete snadno upravit uchycení dle schopností a postupného progresu Vašeho malého snowboarďáka. Pokud nemáte s výukou žádné zkušenosti, můžete se nechat inspirovat osvědčeným rozděleným do tří uákladních kroků.

Krok 1

Začněte na rovince. Spojte obě bungee lanka a připněte je k přednímu vázání. Pomalou chůzí dítě roztlačte, získá tak první povědomí o tom jak se snowboard bude chovat v pohybu. Trénovat můžete klidně i na mokré trávě nebo v obýváku na koberci. V kreativitě se meze nekladou.

Krok 2

Přesuňte se na mírný svah. Zatím si stále vystačíte s rychlostí chůze. Za pomocí batohu MDXONE můžete začít učit dítě větší samostatnosti. Pro trénink plužení připojte každé lanko na jednu stranu (bok) do „Y“. Pro trénink ve směru jízdy a kratších obloučků připojte obě lanka v boku nad zadní nohu.

Krok 3

Pokud váš učeň hravě zvládá krok 2 a chůze se proměnila ve svižný běh – je na čase obout boty a vydat se za dítětem na snowboardu. Udržujte bezpečnou vzdálenost ale nechávejte lanko stále mírně napnuté, aby případné zachycení pádu nebylo příliš prudké. Postupně můžete přidávat na volnosti až nakonec nebude lanka vůbec potřeba.

Specifikace výukového systému

Snowboardel

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: