Přeskočit na obsah
Slick_Duotone_Foil_Wing_Olivia_Jenkins_Union_Island_JT_Pro_Center_jump_pdp_header

Nejlepší wing? Novinka Duotone Slick

Wing 22/3/2021 2 minuty čtení

Dlouho očekávaná novinka je na světě. Po jedinečném modelu Echo, který milují především freeride a freestyle zaměření wingaři, přichází novinka Duotone SLICK. Slick spojuje oba světy, tedy celonafukovací wingy a ráhnové.

Nafukovací křídlo Duotone Slick

Výhodou ráhnového úchopu je snadné hledání těžiště, intuitivní přehmatávání v manévrech a snadná instalace úvazků. Nevýhodou je vyšší váha v zadní části a tím pádem horší kontrola nad wingem při wave ježdění. Slick kombinuje oboje – má ráhno (125 cm dlouhé) a zároven středový buřt. Tím bylo dosaženo nižší váhy a to především v zadní části „ráhna“. Navíc ráhno je u všech velikostí stejně dlouhé. Další změnou patrnou na první pohled je větší zaoblení na koncích a tím pádem méně pravděpodobné škrtání o vodu (beton, sníh, led). Slick v kombinaci s carbonovým ráhnem patří k nelehčím wingům na trhu a přitom má naprosto nejlepší a nejpohodlnější držení. U wingu Duotone Slick došlo k přepracování tvaru oken. Jsou menší, ale díky optimálním tvaru je skrz wing lepší výhled než u předchozích verzí.

Popis využití křídla duotone Slick

Další novinkou jsou velikosti po 0,5 m2, takže už si opravdu vybere každý. Moje sada Slicků bude na letošní sezonu 6,5m2, 5m2a 4m2.

V této tabulce je znázorněno na který styl je jaký wing nejvhodnější… Slick je naprostý univerzál:

Na tomto videu řádí teamrideři a riderky (včetně „naší“ Pauly Novotné) na vodě. Ale Slick bude skvělý na skate, snow a ledu, díky zaobleným rohům a menšímu rozpětí, takže nebudete škrtat spodkem o podklad.

Nevíte si rady s tím jak vybrat správnou velikost wingu? Mrkněte k nám do poradny.

Lukáš Kasík

“ Ve Snowboardelu pracuje od roku 1998. Za tu dobu si prošel všemi pozicemi ve firmě. Odborník především na windsurfing, wingfoiling, paddleboarding a snowboarding.”

Lukáš Kasík

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: