Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Novinky Duotone windsurfing 2022

Windsurfing 2/5/2022 3 minuty čtení

Wave/freestyle plachty Duotone 2022

Po nejdelší pauze ve vývoji představil Duotone Wave a Freestyle řadu plachet pro rok 2022. 

Modernizoval nejuniversálnější wave plachtu SuperHero, která je ještě lehčí a má přepracované detaily, tak aby byla plachta ještě víc univerzální a ještě lépe ovladatelná. Design také doznal změn a přichází ve třech barevných provedení. Freestylová zbraň IDOL LTD zůstala tvarově stejná jako model 2021, byl pouze změněn design. Dětská wave plachta NOW také dostala nový design. Největší změny se odehrály u modelu SUPERSTAR, která je nyní celá vyrobena z XPLY, kromě jednoho okna, takže byla zvýšena odolnost celé plachty. Luff je nyní o něco kratší a napětí plachty ve stěžni se snížilo, takže plachta vytváří mírně měkčí profil. Díky tomu je plachta stabilnější a v ruce je velmi vyrovnaná.  

Freeride plachty Duotone 2022

E_PACE a S_PACE jsou tvarově nezměněny, ale mají nový svěží a moderní design. Co si budeme povídat, E_PACE a S_PACE jsou již legendární plachty, které mají za sebou obrovský vývoj a jsou aktuálně na špici freeride plachet.

Odkaz na kompletní kolekci windsurfing plachet DUOTONE, pokud nenajdete konkrétní model v naší nabídce, tak se dá objednat, neváhejte nás kontaktovat.

Hlavní novinkou je pak příchod označení SLS a VTS COMPLETE

SLS – STRONG – LIGHT – SUPERIOR

PEVNÝ- LEHKÝ- KVALITNĚJŠÍ

V DUOTONE si položili otázku: „Pokud budeme ignorovat všechna omezení a využijeme všechny naše technické možnosti na totální limit,  jak daleko můžeme jít? Jaký by byl výsledek?“

Duotone si sestavil seznam přání s kritérii, které jsou pro každého windsurfaře důležité: maximální výkon, maximální dynamika a minimální váha, ale bez omezení z hlediska odolnosti. Jinými slovy špičkové vybavení pro windsurfing bez kompromisů, které s maximálním využitím technologie dokáže Duotone  vyrobit.

Proto vznikla novinka SLS, která nabízí lepší poměr hmotnosti, výkonu a trvanlivosti, než jakékoli srovnatelné produkty jiných značek. Tu DUOTONE podporuje bezkonkurenční zárukou.  Pětiletá záruka na plachty SLS s dvouletou neomezenou záruku na všechny hardwarové produkty SLS, jak stěžně, ráhna tak i nástavce.

Plachta DUOTONE Superstar SLS 2022

První wave plachta nesoucí označení SLS. Nikdy předtím Duotone nepředstavil lehčí a odolnější oplachtění než Superstar SLS. Plachta, která je dotažena k totálnímu maximu aktuálních výrobních možností. Nejlepší možná přímočará ovladatelnost a lehkost plus pětiletá záruka. Superstar SLS váží ve velikosti 4,2m pouze 2,5kg, stejná váha jako membránové Superhero bez mínusů, které membránová technologie přináší jako je odolnost a stabilita profilu plachty. Tato nová technologie SLS nevyužívá  edukce materiálu a tloušťky monofilmu, místo toho Duotone vyvinul nový materiál CarbonXply, který i přes svojí váhu, usměrňuje napětí a síly na předem definované body cíleněji. Tato forma mixu Xply a karbonu zaručuje flexibilitu a odolnost. Tak aby byla zaručena co nejmenší váha, byl přepracovaný i komínek stěžně a byla odstraněna grafika.

Cena je také zásadně nižší než u membránové technologie, a proto se jedná o velmi zajímavý produkt vhodný na Evropské podmínky.

VTS COMPLETE 

SYSTÉM VIZUÁLNÍHO TRIMU plachty VTS

Duotone se kromě vývoje špičkových komponentů vždy zaměřoval na zjednodušení a na zrychlení procesu trimování.

Jedná se o ukazatele trimování, tak aby absolutně každý i začátečník dokázal nastrojit  plachtu na sto procent a využil plný potenciál oplachtění. 

V roce 1997 DUOTONE představil body (tečky) v horní části plachty a použil je jako vizuální indikátor správného downhaulu. Zrodil se Visual Trim System.

Nyní s představením novinky pro rok 2022 VTS Tail je konečně jednoduché přesně vytrimovat plachtu i v ráhně.

Vše dohromady VTS Downhaul a zbrusu nový VTS Tail společně vedou k VTS Complete – úplný snadno použitelný trimovací systém, který vizuálně zobrazuje dokonalé nastrojení plachty jak ve stěžni tak v ráhně. S tímto systémem každý nastrojí svoji plachtu DUOTONE rychle, přesně a na požadovaný výkon. Nastrojte si vaši plachtu stejně jako Victor Fernández, nebo Marc Paré. Dokonalý tvar a výkon díky novince VTS Complete.

Na další novinky v podobě freeride plachet, race a foil plachet si musíme ještě počkat, ale již mohu dopředu zmínit, že se máme na co těšit.

Marek Potštýnský

“ Marek se ve Snowboardelu stará o oddělení WING a WINDSURFING. Ve windsurfingu patří k nejlepším freestyle jezdcům v ČR, hravě zvládl i foil windsurfing. Nově ho uhranula jízda na Wing foilu a dělá až neskutečné pokroky. V zimě se na něj můžete obrátit s dotazy ohledně freeski, protože skáče dobře, skáče rád....”

Marek Potštýnský

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: