Přeskočit na obsah
Sporty

Paddleboard – ideální parťák pro dovolenou u moře

Nezařazené 20/4/2021 2 minuty čtení

Také už se vám zdá o šumění vln, plážových koktejlech a mořském vzduchu, který vždy tak krásně pohladí po duši? Minulý rok mnoha lidem dovolená nevyšla kvůli vládním opatřením,  a tak všichni letos doufáme v krásnou dovolenou o to více. Ať už jste víc akční typ nebo spíš typ „váleček“, dovolenou u moře vám může ozvláštnit právě paddleboarding. Můžete prozkoumávat různá útesová zákoutí, dostat se do jinak nedostupných lagun, nebo paddleboard použít pouze ke klasické opalovačce na hladině.

Jaký paddleboard zvolit na dovolenou k moři?

Zde platí všeobecně stejná pravidla pro výběr paddleboardu jako kdykoliv jindy – vyberte takový, aby vás zkrátka uvezl. Ať už se chystáte na projížďku ve dvou, na kratší výlet či jen na klasickou opalovačku na moři, vždy vyberte paddleboard i dostatečně tuhý. Tuhost se je závislá na konstrukci paddleboardu. Čím vyšší tuhost plovák nabízí, tím lepší jízdní vlastnosti poskytuje.

Pokud byste se chystali na delší projížďku dál od břehu, například na výlet mezi ostrovy, určitě stojí za zvážení i dvoukomorový paddleboard. Druhá komora slouží jako bezpečnostní prvek, kdyby se vám paddleboard při nějaké extrémní situaci protrhl.

Pokud si nevíte rady, rádi vám s výběrem pomůžeme v naší prodejně v Nových Butovicích.

Pár zásad k paddleboardingu na moři

Pokud se chystáte vyjet na širé moře, vzpomeňte si na několik katastrofických filmů, jako je třeba Titanic, Trosečník nebo Šest dní, sedm nocí. To jsou sice přehnané scénáře, ale moře opravdu dokáže být nelítostným přírodním živlem. Je proto potřeba dodržovat základní pravidla, když se na takový paddleboardový výlet odhodláte.

Znalost terénu

Hra na závěr – dopádluj si pro drink!

Utvořte dvojici a zvolte si na moři cíl – třeba nejbližší bojku. Kdo dopádluje k bojce a zpátky na břeh dřív, zve druhého na koktejl! Jen si pak ohlídejte, abyste paddleboardy nenechali příliš dlouho na přímém slunci #bum.

Tereza Ž

“ Věnuji se literatuře, žurnalistice a kreativnímu psaní. Dříve jsem několik let závodně dělala dance aerobik a věnovala se pole dance – dnes miluji především jógu a zamilovala jsem si také paddleboarding!”

Tereza Ž

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: