Přeskočit na obsah
Sporty

Paddleboarding – ideální venkovní sport v době lockdownu

Paddleboarding 18/3/2021 2 minuty čtení

V téhle době, kdy jsme všichni zavření ve svých domovech, je důležité se hýbat více než kdy předtím. Buď jsme nuceni cvičit doma, anebo provozovat sporty, u kterých není nutné chodit do fitness center. Mně osobně se při první vlně pandemie cvičit dařilo. Cvičila jsem pravidelně podle online lekcí, a dokonce to pro mě byla příjemná změna, v téhle době home officů. Teď spíš většinou chodím na procházky, protože si čerstvého vzduchu vážím víc a víc.

Navíc to zatím bohužel vypadá na dost podobné léto, pravděpodobně nebude doporučeno vycestovat do ciziny, takže si spíš brousím zuby na cestování po České republice. Paddleboarding by rozhodně mohl být aktivitou, která naše uzavřené životy okoření!

Ti z vás, kteří slovo paddleboard a paddleboarding slyší poprvé jde o vodní sport, při kterém se přemisťujete pomocí pádla a prkna, které je podobné tomu surfovému. Je několik druhů prken – prkno může být nafukovací nebo pevné laminátové. Možná jste zaslechli zkratku SUP Stand Up Paddling, aneb pádlování ve stoje. Paddleboarding může být aktivitou relaxační, ale zároveň i ryze sportovní či závodní záležitostí. Bude záležet jen na vás, jakou formu zvolíte. Paddleboarding je v posledních letech velice populárním sportem a mnoho lidí si ho oblíbilo třeba i na dovolené u moře. Není zde žádné věkové omezení, paddleboardovat můžou děti i dospělí všech věkových kategorií. Dokonce i domácí mazlíčci zde mají pré!

Navíc je skvělé, že paddleboarding můžete s klidem v duši provozovat i v covidové době. V návaznosti na Usnesení vlády ze dne 26. 02. 2021 je totiž povolen. Navíc ho můžete samozřejmě provozovat bez roušek. Logicky, kdybyste ho provozovali s rouškou, mohla by se z tohoto příjemného sportu velice rychle stát technika „water-boarding“ a vy byste se mohli utopit. Stand up paddleboarding je sportem individuálním, tedy až na speciální případy – dragon board nebo megaboard, kdy je na jednom boardu více lidí. Pokud vyjedete v doprovodu jiné osoby, je samozřejmě potřeba dodržovat pravidlo jednoho pádla.

Jak už bylo dříve zmíněno, pádlovat se dá v zimních i letních měsících. Abyste neprochladli, je opravdu důležité mít správné vybavení a vhodně se obléct.

Naše doporučení:

Pokud už doma nevíte coby, vezměte paddleboardy a celou rodinu, zabalte si sváču a vyrazte na výlet! Pokud nemáte vlastní paddleboard, koukněte se na naši půjčovnu.

Tereza Ž

“ Věnuji se literatuře, žurnalistice a kreativnímu psaní. Dříve jsem několik let závodně dělala dance aerobik a věnovala se pole dance – dnes miluji především jógu a zamilovala jsem si také paddleboarding!”

Tereza Ž

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: