Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Click Bar vs. Trust Bar – jaký je pro mě a proč?

Pokud kupujete DUOTONE kite, určitě stojíte před rozhodnutím, který bar pořídit. V nabídce jsou dvě technologicky odlišná provedení a každé ve dvou velikostech. V tomto článku se Vám pokusíme tuto problematiku trochu vyjasnit.

IRON HEART 

Duotone click bar je vybavený verzí 5, která umí automaticky “rozmotat” power lajny kitu. Kdo nezkusil, neuvěří. Obrovský benefit, zejména pro všechny, kteří milují skoky s rotací. Do nekonečna můžete skákat pořád dokola na jednu stranu a přední šňůry zůstávají jako zázrakem stále nezamotané. Naproti tomu u Trust Baru (Iron heart 4) je nutno tuto operaci provádět vždy ručně při jízdě. 

DÉLKA LAJN 

Click bar lze osadit dvěma délkami – 20/22m a 22/24m. U obou variant lze požadovanou délku lajn upravit o 2m dle okamžité potřeby. U Trust baru lze vybrat pouze z přesných délek lajn: 19m, 22m, 24m a 27m. 

DEPOWERING 

Click bar má zcela unikátní depowerový systém. Místo zkracování předních lajn upravujete délku řídícíh lajn. Jak to funguje? Zapomeňte na neustále natahování se za třepotajícím se poutkem, jeho utahování a povolování. Nyní lze výkon kitu pohodlně upravit jedním kliknutím přímo na vašem baru. Je to skvělý benefit zejména pro malé jezdce, kteří mají krátké ruce. Na baru také vidíte ukazatel výkonu, lehce tak zjistíte, kolik depoweru máte aktuálně k dispozici. Pokud chcete naopak zvolit tradiční depowerový systém, pak Trust bar je tou správnou volbou. 

ŠÍŘKA BARU 

Click bar S má šířku 42cm, varianta M pak 49cm. Trust bar je dostupný také ve dvou velikostech, nicméně díky flip-flop funkci floaterů lze jeho šířku upravit. U Trust baru lze dosáhnout těchto šířek 42/49cm a 46/53cm. 

STOPPER 

U obou barů lze použít k nastavení konstatního výkonu kitustopper”. U click baru mysleli vývojáři především na bezpečnost pro pohodovou jízdu. Jakmile je na stopper vyvinut příliš velký tah, stopper povolí a kite přestane táhnout. Považujeme to za další skvělý krok v celkové bezpečnosti Click baru. Naproti tomu u Trust baru lze stopper použít na zafixování výkonu, což sebou přináší zase jiné možnosti – např. board-off triky. 

PÁTÁ LAJNA 

V základním nastavení jsou jak Click bar, tak Trust bar čtyř lajnové a lze je rozšířit o pátou bezpečnostní lajnu. Pouze Click bar S může být upgradován o šestou lajnu (Hadlow setup).  

SHRNUTÍ 

Click bar je dle našeho názoru skvělou volbou pro většinu jezdců. Dokonale čisté zpracování, nikde nic nepřekáží. Pro freestyle i freeride velmi rozumná volba. Pokud bych se měl zaměřit na slabiny Click baru, nebylo by jich mnoho. Dle našeho názoru si Click bar zas až tak nerozumí s extrémními podmínkami, zejména pak zimou. Depowerování se zkřehlými prsty není zrovna příjemné (jarní a podzimní ježdění). Pro snowkiting pak Click bar také není úplně šťastnou variantou.  

Co se týče Trust baru. Výborná volba pro starou školu. V jednoduchosti je někdy krása a sofistikovaný systém nemusí sedět každému. Nepochybné výhody má trust bar i v extrémních podmínkách o kterých jsme se zmínili výše. Možnost měnit délku baru mohou ocenit wavefoil nadšenci. 

Oba bary mají své pro i proti. Nicméně oba bary jsou zpracovány skvěle a nabízejí nepředstavitelně komfortní zážitek z ježdění.  

Víte už který pro vás bude ten pravý? Široký výběr kiteboardových barů nejdete na e-shopu Snowboardel.

Andrey Todd

“ Sales Manager pro kiteboarding s mezinárodními zkušenostmi. Andrey ti poradí jak vybrat toho správného draka DUOTONE, nebo neopren ION.”

Andrey Todd
shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: