Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Jak vybrat dámský paddleboard?

Před nedávnem jsme zveřejnili článek popisující Jak vybrat dětský paddleboard. V něm jsme nastínili, proč vlastně žádný paddleboard nemůže být plnohodnotný univerzál. I při výběru dámského paddleboardu je tak třeba dbát na optimální výtlak, šířku a délku prkna.

Dámské paddleboardy

Stejně jako u dětských prken, i zde platí, že příliš velký plovák bude pro něžné pohlaví těžko ovladatelný a nedostatečně obratný. Rovněž je dobré zamyslet se nad tím co od svého plováku očekáváte. Jste začátečník? Tak se budete cítit nejlépe na širším paddleboardu s kulatým nosem a dostatečným výtlakem, takzvaný allrounder. Pokud již máte něco „odpádlováno“ a chcete na paddleboardu sportovněji zdolávat delší trasy, bude pro Vás lepší touring SUP v užším profilu. Nedávno jsme u nás na eshopu Snowboardel přichystali nové filtry, které Vám výběr plováků pro ženy usnadní, protože ne vždy se dá řídit pouze dle pohledného dámského designu. Rozdělení těchto filtrů Vám přiblížíme v následujících řádcích.

Pro ženy 40-60kg:

V této kategorii najdeme paddleboardy s výtlakem do 200 litrů. Některé SUP plováky v této kategorii mohou mít označení „Kids“, tedy dětské. Technologicky se však od dospěláckých prken nikterak neliší a jsou tak vhodné i pro lehké dospělé ženy. Stejně tak v této kategorii najdeme wave speciály, které se hodí pro velmi zkušené těžší jezdce pro jízdu ve vlnách, či jako univerzální paddleboard pro lehké paddlerky.

Vybíráme:

Pro ženy 60–75kg:

Jedná se o prkna s výtlakem kolem 200-250 litrů, tloušťkou 5 palců a šířkou mezi 30 a 33 palci. Do této kategorie v současné době spadá většina plováku vyráběná v ryze dámském designu.

Vybíráme:

Stabilní rodinné:

Paddleboardy se štědrým výtlakem okolo 300 litrů, rozměrově spadají do prken o tloušťce 5 palců a šířce 32-35 palců. Jedná se o vysoce stabilní SUPy, které jsou určeny pro začínající či méně sportovně založené jezdkyně, které hledají plovák, na kterém můžou vozit své děti, domácí mazlíčky či na paddleboardu cvičit (fitness SUP, Yoga paddleboard).

Vybíráme:

Touring:

Užší plováky pro sportovně založené paddlerky. Tato prkna díky své šířce mezi 28 a 32 palci a prodlouženému tvaru lépe proráží hladinu a mají rychlý skluz. U nás ve Snowboardelu nabízíme širokou nabídku touringových plováků v čistě dámském provedení.

Vybíráme:

Potřebujete poradit? Ozvěte se nám na shop@snowboardel.cz a my Vám s výběrem rádi poradíme.

Kryštof

“ Potřebuješ poradit ohledně skate? Kryštof je tím pravým. Nejen, že skvěle jezdí, ale také se perfektně vyzná ve skate vybavení. Další Kryštofovou vášní je WING a to především v kombinaci se skateboardem. No a paddleboarding to už k létu patří snad u každého....”

Kryštof
shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: