Přeskočit na obsah
Sporty

Jak vybrat správný paddleboard?

Stand up paddle boarding (SUP) je zábavnou volnočasovou aktivitou, která nabízí něco pro každého z nás. Můžete se vydat na relaxační jízdu po klidném jezeru, sportovněji pádlovat na delší vzdálenosti, vyrazit zachytit vlny v oceánu či využít paddleboard ke cvičení jógy. Jak ale vybrat paddleboard odpovídající naším potřebám? To se dozvíte v následujícím článku.

Dělení  paddleboardů podle konstrukce:

Technologie nafukovacích paddleboardů:

Naprosto všechny námi prodávané paddleboardy jsou vyrobeny v tzv. dropstitch technologii, která dodává paddleboardům značnou tuhost. Jedná se o strukturu plováku, která je uvnitř pospojována tisíci paralelními vlákny, které se při nafouknutí paddleboardu vypnou. Chcete vidět jak taková technologie vypadá? Mrkněte na video níže, jeden z našich paddleboardů jsme pro Vás rozřízli.

Dále se nafukovací paddleboardy dělí dle jejich konstrukce – složení PVC vrstev:

* Pokud výrobce technologii neuvádí a jedná se paddleboard s cenou do 10tis. Kč s velkou pravděpodobností se jedná o SINGLE LAYER konstrukci.

Dělení paddleboardů podle tvaru:

Jak vybrat paddleboardové pádlo?

Nezbytnou součástí výbavy každého paddleboardisty je pádlo. K nafukovacím paddleboardům se většinou dodává již v setu. Základní a nejlevnější pádla jsou vyrobena z hlíníku (duralu) a plastu (nylon). Příznivá cena je vykoupena o něco vyšší váhou a nižší tuhostí, což má za následek horší přenos energie do záběru. Výhodou je jejich snadná nastavitelnost a možnost složení do batohu k Vašemu SUP. Další variantou je sklolaminát tzv. glassfiber pádla. Ty již mají dostatečnou tuhost, ale váhově si polepšíte jen částečně.

Nejlepší materiál pro výrobu lehkých a tuhých výrobků je samozřejmě karbon. Karbon dodá pádlu dostatečnou dynamiku a tu nejnižší možnou váhu. Nevýhodu je náchylnost k poškození listu o dno či během přepravy – tedy nepůjčovat dětem na hraní a pořídit obal na pádlo. Nejmenší váhu nabízejí nerozebíratelná karbonová pádla, ale k nafukovacímu paddleboardu doporučujeme o něco málo těžší rozebíratelnou variantu, kterou sbalíte spolu s paddleboardem do transportního vaku. V nabídce pádel naleznete i kombinace výše napsaných technologií. Například na divokou vodu je vhodná kombinace karbonu/skla a plastového listu. Díky své skladnosti se největší popularitě těší pádla trojdílná – k těmto pádlům jsme pro Vás připravili samostatného průvodce.

Stále si nevíte rady jak vybrat paddleboard? Ozvěte se nám a my Vám rádi poradíme.

Největší nabídku pevných a nafukovacích paddleboardů na českém trhu naleznete na eshopu Snowboardel a v naší kamenné prodejně v Galerii Nové Butovice.

SNOWBOARDEL
GALERIE BUTOVICE
Radlická 117
158 00 Praha 5

Více o prodejně

Jakub Ježek

“ Pokud voláte Snowboardel ve většině případů se dovoláte Jakubovi. Protože u nás začal pracovat už při studiích (asi v 16ti), tak má dokonalý přehled o našem sortimentu a dokáže poradit ve všem... ať už se jedná o snowboard, skate, paddleboard, wing nebo wind/kite.”

Jakub Ježek
shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: