Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Jak zazimovat nafukovací paddleboard?

Pokud nepatříte mezi úzkou skupinu nadšenců, kteří brázdí vody na paddleboardu v podzimních či zimních podmínkách, jistě Vás bude zajímat jak nejlépe svůj nafukovací SUP uskladnit. Správným zazimováním se Vám paddleboard odvděčí delší životností a lepšími jízdními vlastnostmi.

Nejdříve je nutné zbavit paddleboard veškerých nečistot. Čím déle necháte nečistoty usazené na paddleboardu, tím hůře půjdou odstranit. Zvláštní péči věnujte měkké nášlapné vrstvě (EVA padu) a kastlíku na flosnu, tyto části paddleboardu bývají zaneseny nejčastěji. Pro omytí můžete využít klasickou mýdlovou vodu. Před uložením nechte paddleboard řádně vyschnout, vlhkost by mohla mít za následek rozvoj plísní.

A teď k samotnému zazimování. Paddleboard musí být skladován v suchých prostorech, kde nedochází k razantním výkyvům teplot. Plovák by měl být chráněn proti dlouhodobému působení UV záření. V zimě je potřeba dbát, aby v prostorách nemrzlo. Ideální podmínky pro skladování paddleboardu jsou tmavé odizolované prostory, kde se teplota pohybuje mezi 5 a 25 stupni celsia.

Naprosto vzorným řešením je nechat paddleboard nafouknutý, nicméně chápeme, že ne každý má tuto možnost. Koneckonců hlavní výhodou nafukovacích paddleboardů je právě jejich skladnost. Obě možnosti tak rozebereme zvlášť.

SKLADOVÁNÍ NAFOUKNUTÉHO PADDLEBOARDU

Pokud Vám to prostory dovolí, skladujte plovák nafouknutý. Uberte však na tlaku, který do plováku nafoukáte, místo provozních 15-20 PSI Vám postačí tlak kolem 5 PSI (0,34 Baru). Paddleboard si tak bude držet svůj přirozený tvar bez ohybů a zároveň jeho spoje nebudou zbytečně namáhány nadměrným tlakem. SUP by měl volně ležet, případně stát na vypolstrovaném stojanu či podložce. Na paddleboardu dlouhodobě neskladujte žádné těžké či ostré předměty.

SKLADOVÁNÍ SBALENÉHO PADDLEBOARDU

Pokud nemáte místa na zbyt, nezoufejte. Skladování paddleboardu ve složeném stavu je zcela normální a odolná PVC konstrukce zimu ve složeném stavu hravě přežije. SUP standartně poskládejte do batohu, ale ponechejte mu trochu volnosti. Nezatěžkávejte jej a neutahujte kompresní pásy. I zde platí, abyste a paddleboard nepokládali těžké či ostré předměty.

Kromě samotného paddleboardu zkontrolujte hladký průběh ruční pumpy a správnou funkci zipu na transportním batohu. I zde se může nacházet špína. Tuhý chod pumpy či zaseknutý zip by znamenalo nemilé překvapení během první jarní projížďky.

Nechcete přes zimu vypadnout z formy a bojíte se pádu do ledové vody? Na e-shopu Snowboardel si můžete kromě paddleboard vybavení pořídit i kvalitní dlouhé neopreny a neoprenové boty do vody, díky kterým můžete v našich podmínkách pádlovat celoročně.

Kryštof

“ Potřebuješ poradit ohledně skate? Kryštof je tím pravým. Nejen, že skvěle jezdí, ale také se perfektně vyzná ve skate vybavení. Další Kryštofovou vášní je WING a to především v kombinaci se skateboardem. No a paddleboarding to už k létu patří snad u každého....”

Kryštof
shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: