Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Jaký kite Duotone si vybrat?

Duotone Kiteboarding (původně známá pod značkou North Kiteboarding) má více než 20 let zkušenosti s výrobou a designem kitů. Proto je každý kite vyroben přesně na míru pro určitou disciplínu. Dohromady Duotone Kiteboarding vyrábí 7 modelů nafukovacích kitů. Máte v tom trošku zmatek a nevíte, jaký kite si vybrat právě pro Vás?

Je to poměrně jednoduché. Řekněte si, co od kitu očekáváte, jaký styl chcete jezdit, v jakých podmínkách a pak odpověď na otázku, jaký kite si vybrat, není vůbec složitá.  V tomto článku stručně probereme všechny nafukovací kity Duotone, ať v tom máte přehled. Jdeme na to!

Krátký popis kitů Duotone

Všechny kity Duotone, kromě Vegase, původně se používají se 4-lajnovým barem. U každého kitu je možnost připojení 5. šňůry, ale Vegas to výhradně vyžaduje. 

Rebel je freeride a big air mašina, která je výkonná a má neskutečnou výšku skoků a hangtime ve vzduchu. Díky 5-spírové konstrukci Rebel má velmi pevný tvar a perfektně zvládá poryvový a silný vítr. Rebel má obrovský depower, díky čemuž jedna velikost kitu vám pokryje široký větrný rozsah. Restart z vody je taky velice jednoduchý, stačí zatáhnout za jednu z řidicích lajn. 

Tento kite vyhovuje jak začátečníkům, tak i pokročilým, které baví freeride, oldschool tricky a vysoké skoky. Kite je také vhodný pro těžší kitery a/nebo do silnějšího větru díky již zmíněné pevnější pětispírové konstrukci.

Evo je všestranný třispírový all-rounder, který umí všechno. Ať už jezdíte freestyle, freeride, vlny nebo unhooked, Evo vám poskytne ten potřebný výkon. 

Kite je tak nejvíc vhodný pro začátečníky, kteří neví jakým směrem pak chtějí pokračovat, nebo pro all-round kitery, kteří chtějí mít jen jednoho kita pro více disciplín. 

Duotone Dice je agresivnější Open-C Shape all-rounder, který je mezi Vegasem a Evem. Kite se výborně chová při kiteloopech, má slack (prověšení šňůr) při unhooked ježdění, ale má taky dobrou výšku skoků a v soft nastavení dokonce výborně driftuje ve vlnách. 

Dice tak nejvíc uspokojí potřeby pokročilejších kiterů, kteří jezdí především unhooked a dávají agresivní kiteloopy, ale taky občas dělají zaháklé oldschool tricky nebo si rádi zajezdí i vlny.

Pokud jezdíte vlny/vlnovku, nebo dokonce strapless freestyle, Neo je tím jediným správným výběrem. Na rozdíl od ostatních kitů, Neo vůbec nemá backstall a driftuje ve větrném okně ve chvíli, když vy sjíždíte vlnu. Ovšem to neznamená, že Neo nemůžete použít i pro jiné účely. Tento kite vás vynese vysoko u skoků, není vůbec problém ho jezdit s twintipem nebo foilem. Neo je velice výkonný, takže doporučujeme vzít o 1m menší velikost oproti ostatním kitům.

Vegas je bezkompromisní unhooked/wakestyle C-Kite a je nejagresivnějším kitem v řadě Duotone. Kite má neskutečný slack (prověšení šňůr) při unhooked ježdění, což umožňuje bezproblémové předání baru u wakestyle tricků. Vegas je výběrem team riderů Duotone v disciplíně wakestyle. Je jediným kitem Duotone, který se výhradně musí používat s 5-lajnovým barem. 

Pozor! Tento kite je určen pro pokročilé kitery, kteří jezdí unhooked/ wakestyle a agresivní kiteloopy. Vegas hůř startuje z vody, má větší tah na baru a menší depower oproti ostatním kitům, proto musíte opravdu jezdit wakestyle, abyste mohli využít výhody tohoto kitu. 

Mono je lightwindový kite, určený pro foiling nebo ježdění na twintipu ve slabém větru. Díky své jednospírové konstrukci je velmi lehký a nepotřebuje skoro žádný vítr. 

Kite je ve vzduchu velmi rychlý a točivý a má velký výkon, proto je nejlepším výběrem pro foiling. Není však určen do hodně silného větru, v tuto chvíli jednospírová konstrukce je nevýhodou, kite nebude pevně držet svůj tvar.

Juice, stejně jako Mono, je také určen především do slabého větru a dá se používat i pro foiling. Nejmenší vyráběná velikost je 11m. Na rozdíl od Mono ovšem má Juice 3-spírovou konstrukci, a bez problémů tak zvládne i silný vítr. 

Juice je určen kiterům, kteří chtějí mít jak light wind kite pro foiling, tak i freeride kite pro ježdění na twintipu jak ve slabém, tak i v silnějším větru. Díky pevnější konstrukci je kite vhodný i pro těžké ktery, kteří z něj budou úplně nadšení.

Závěr

Duotone má širokou nabídku kitů, a každý kite má jedinečné charakteristiky, vhodné pro určitou disciplínu kiteboardingu. Doufáme, že tento článek Vám pomohl zodpovědět otázku jaký kite Duotone si vybrat

V České a Slovenské republice značku Duotone zastupuje Snowboardel. U nás máte možnost vyzkoušet všechny kity v rámci Test Pointu, a to buď:

SNOWBOARDEL
GALERIE BUTOVICE
Radlická 117
158 00 Praha 5

Více o prodejně

Andrey Todd

“ Sales Manager pro kiteboarding s mezinárodními zkušenostmi. Andrey ti poradí jak vybrat toho správného draka DUOTONE, nebo neopren ION.”

Andrey Todd
shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: