Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

JAK VYBRAT PADDLEBOARDOVÉ PÁDLO

Dělení pádel podle Materiálu:

 Druhy pádel:

Velikost listu:

  1. velký list – velikost 90-100 sqi (čtverečních palců) je vhodný pro běžné allround pádlování s malou frekvencí nebo ježdění na příbojových vlnách. Tuto velikost ocení především silní muži. Takto velký list má většina obyčejných setových pádel.
  2. střední list – velikost 80-89 sqi (čtverečních palců) je vhodný na delší vyjížďky, pádlování s vyšší frekvencí. Tato velikost listu je také vhodná pro lehčí (slabší) jezdce na vlnové ježdění.
  3. malý list – velikost 64-79 sqi (čtverečních palců) je vhodný pro juniory, ženy nebo lehké muže na rychlé frekvenční pádlování.

Tvar listu:

  1. kapkovitý tvar – jedná se o klasický tvar, který používá většina výrobců i u levných setových pádel. Je to tvar, který se hodí pro allround a wave pádlování. Používá se především u větších listů.
  2. obdélníkový tvar – je vhodný pro dlouhé vyjížďky nebo závodní pádlování. Je určeno pro rychlé frekvenční pádlování a používá se především menší listů.

Speciální vychytávky:

  1. antitwist systémy – u dražších tří a dvoudílných pádel se používají různé antitwist systémy, které zabraňují protáčení horního dílu s hlavičkou, takže jí máte vždy vodorovně s listem.
  2. konický tvar dříku – u samotného madla (dřeva, hlavičky) pádla je dřík výrazně zúžen. Tuhost v tomto místě není již tolik důležitá jako v místě držení spodní ruky a šetří se tím váha a lze lépe vytvarovat hlavičku.
  3. univerzální sup/kajak pádla – existují i pádla na které místo hlavičky nasadíte druhý list a máte oboustranné pádlo. Toto řešení je sice na první pohled elegantní, ale ne moc dobré. Při kajakovém pádlování potřebujete mnohem menší listy a navíc jinak tvarované. Levné a použitelné kajakové pádlo stojí již kolem 1000 Kč a bude fungovat mnohem lépe než hybrid.
  4. floater na pádlo – všichni výrobci uvádí, že jejich paddleboardová pádla plavou, ale už nikdo nepíše, jak dlouho. Z praxe víme, že to je přibližně 30 vteřin a to není opravdu dlouho. Z toho důvodu doporučujeme především pádla s plastovým listem vybavit floaterem. Jedná se o pěnový válec, který umístíte těsně nad list a pádlo nelze utopit.

Největší výběr pádel na paddleboard naleznete zde: https://shop.snowboardel.cz/244-padla/

Kryštof

“ Potřebuješ poradit ohledně skate? Kryštof je tím pravým. Nejen, že skvěle jezdí, ale také se perfektně vyzná ve skate vybavení. Další Kryštofovou vášní je WING a to především v kombinaci se skateboardem. No a paddleboarding to už k létu patří snad u každého....”

Kryštof
shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: