Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Vybíráme trojdílné pádlo na paddleboard

Hlavní výhodu trojdílného pádla není třeba dlouze představovat. Je to předevších jeho skladnost a všestrannost. Nastavitelná délka Vám umožní experimentovat s délkou shaftu, takže si můžete snadno otestovat co Vám vyhovuje v různých podmínkách. Dalším plusem je, že pádlo můžete sdílet s kamarády nebo mezi členy rodiny a po paddleboardové „session“ ho zabalit spolu s nafukovacícm plovákem do transportího batohu. Často se setkáváme s dotazy, jaké pádlo z této kategorie zvolit, dali jsme tedy hlavy dohromady, rozdělili pádla dle materiálů a vybrali ideální adepty, které rozhodně stojí za to pořídit.

Hliníková pádla

Pádla s hliníkovým shaftem jsou cenově dostupná a relativně lehká. Takový dřík je zpravidla doplněn plastovým listem. Hliníková pádla nedosahují tuhosti, kterou nabízí například sklolaminát či karbon, ale jsou vhodná pro rekreační paddlery, rodinné ježdění a všechny co se s paddleboardingem teprve seznamují.

Hybridní pádla

Jak název napovídá, hybridní pádla jsou vyrobená z kombinace více materiálů. Mezi nejčastější kombinace patří mix karbonu a sklolaminátu, případně, dodatečného materiálu jako jsou kokosová vlákna či jiné. Vyznačují se vyšší tuhostí než pádla z hliníku a plastu, zaručují tak lepší přenos energie do vody a rovněž bývají lehčí. Zlatý střed mezi oběma kategoriemi.

Karbonová pádla

Jedná se o pádla jejichž hlavní složkou je karbon, což je aktuálně nejlepší  materiál pro výrobu pádel obecně. Především pro svou ultimátní tuhost a velmi nízkou váhu. Tuhost uhlíkových vláken vede k vynikajícímu přenosu energie z rukou do vody. Pokud to s paddleboardingem myslíte vážně a věnujete se mu pravidlě, sáhněte po karbonu.

Kompletní nabídku pádel pro paddleboarding najdete na našem e-shopu.

Máte dotaz? Ozvěte se nám na shop@snowboardel.cz a my Vám rádi poradíme.

Jakub Ježek

“ Pokud voláte Snowboardel ve většině případů se dovoláte Jakubovi. Protože u nás začal pracovat už při studiích (asi v 16ti), tak má dokonalý přehled o našem sortimentu a dokáže poradit ve všem... ať už se jedná o snowboard, skate, paddleboard, wing nebo wind/kite.”

Jakub Ježek
shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: