Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Představujeme: foil sourozenci DUOTONE Capa a Daytona

Kiteboarding 2/6/2020 2 minuty čtení

Foilování je v současnosti zkrátka “in”. Na to výrobce DUOTONE v roce 2020 zareagoval a přišel s novinkami v podobě kitu Capa a foilové nohy Daytona.

Capa 2020

Komorák navržený přesně pro potřeby foilování. Výhody komorového kitu jsou v lehkém větru nesporné, nicméně přistát a odstartovat takový kite bylo v minulosti poměrně obtížné. Právě na to se designéři v Duotone zaměřili a vyvinuli dosud ten nejpřátelštější foil kite na trhu. Startovat a přistávat kite má být naprosto intuitivní. Podle designérů létá Capa téměř v bezvětří a v kombinaci s foilovým prknem lze s nadsázkou říci, že nyní můžete každý den strávit u vody. Extrémní stoupavost draka i větrný rozsah zaskočí úplně každého, kdo dosud jezdil pouze nafukovací modely.

Díky jemnému tahu na baru můžete jezdit s Capou celý den, aniž byste při západu slunce padli vyčerpáním. Ovládání a reakce Capy jsou dle našeho názoru podobnější nafukovacím kitům, více než komorákům. Enormní lift si k naší radosti kite zachoval a je to velmi znát například u obrátek, které na Capě zvládnete s nebývalou lehkostí. 

Pokud se vybavíte Capou na vaší twin tip session, připravte se na pořádný paragliding. Dovolíme si tvrdit, že vaše ježdění bude tentokrát spíše o létání, než o skákání. Až takový hangtime umí nový DUOTONE kite nabídnout. 

Samotné nafouknutí kitu je poměrně rychlé, kite je ve vzduchu velmi předvídatelný, stabilní a to i v nárazovém větru. Relaunch probíhá jednoduchým zatažením za řídící šňůry a je to. Díky tomu lze vzít Capu na opravdovou vyjížďku daleko od přeplněné zátoky. Možností, jak využít nový kite z dílny Duotone je opravdu mnoho a chcete-li vyzkoušet něco výrazně nového, je ten pravý čas sáhnout toto léto právě po Capě. 

Capa je k dostání ve 4 velikostech: 9/11/13/15. Výrobce slibuje, že potřebujete pouze jednu velikost pro všechny větrné podmínky v závislosti na vaší váze. Pecka! 

Daytona 2020

Záměr Daytony je už na první pohled jasný. Nabídnout to nejlepší, co lze. Celokarbonový foil je sám o sobě ztělesněním německé preciznosti a kvality. Myslíte to z foilováním vážně? Jako opravdu vážně? Daytona je prvotně určena především top foilovým závodníkům (i kvůli svým rozměrům – 105cm dlouhá full karbon noha není pro úplné začátečníky), ale rozhodně si dovedeme představit, že většina ambiciozních jezdců o ní bude minimálně snít. 

Aby v Duotonu dosáhli svých cílů, spojili se designéři při konstruování Daytony se společností iXent. To jsou experti na zpracování karbonových konstrukcí, kteří pomáhali při výpočtech a celkovém redesignu foilu. Nutno říci, že profíci se zkušenostmi z BMW a Oracle Racing ví, o čem je řeč. Dokud nejsou přesvědčeni o svém výrobku jako o tom nejlepším možném, vývoj není u konce.  

Líbí se Vám tento komplet? Na pište nám na shop@snowboardel.cz a mi ho pro Vás objednáme u našeho dodaatele. Naši kompletní nabídkou foilového vybavení najdete na odkazu zde.

Andrey Todd

“ Sales Manager pro kiteboarding s mezinárodními zkušenostmi. Andrey ti poradí jak vybrat toho správného draka DUOTONE, nebo neopren ION.”

Andrey Todd

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: