Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Reportáž: Snowboardel X Fest Stop Lipno 9.7.2020

Paddleboarding 14/7/2020 2 minuty čtení

Je čtvrtek 9.7. a náš budík zvoní zatraceně brzo. Vstává se nám však podstatně lépe, než je tomu běžné v klasický pracovní den. Na pořadu dne je totiž zastávka SNOWBOARDEL X FEST STOP v Lipně nad Vltavou. Auta jsou po střechu naložena paddleboardy a my vyrážíme z deštivé Prahy. Počasí se umoudří až před Českými Budějovicemi, kde přestává pršet. Než dorazíme na Lipno oblohu trhají první sluneční paprsky – uf, vypadá to, že to dnes bude bez deště. Jarda s Jakubem začínájí rozkládat stany, Karel a Kryštof se pouští do nafukování paddleboardů, cílové brány a bójí. Práce jde od ruky a půl hodiny před oficiálním startem akce je vše připraveno. Jak je tu zvykem, trochu fouká a tak ještě stany raději kotvíme k sobě.

Prken máme víc než dost a vybere si u nás opravdu každý. Ve 13 hodin speaker oznamuje začátek akce, nedlouho poté startuje parkourová exhibice. Po jejím skončení se u našeho stánku shromažďuje první zvídavá parta a půjčuje si na testovačku dětské paddleboardy. Karel s Jardou ještě dávají kratší přednášku, o tom, jak se na paddleboardu správně a bezpečně pohybovat. Děti jsou na vodě, netrvá však dlouho a prkna si berou i rodiče. Většina těch, co jdou na SUP poprvé volí raději jistotu, tedy jízdu v kleče a až dále od pláže se odváží postavit. Fouká směrem ke břehu a start tak může dát zabrat i zkušenějším paddlerům. No, alespoň nám to nikoho neodfoukne na druhou stranu přehrady.

Téměř všechna prkna jsou na vodě, návštěvníci postupně sbírají zkušenosti i sebevědomí a my tak registrujeme první zájemce o amatérský závod, který začíná v 15 hodin. Nakonec pole čítá kolem 15 závodníků. Pojede se kolečko kolem dvou bójí a zpět do cílové brány. Hromadný start nám pomáhá odpočítat speaker celé akce – tři, dva, jedna – jedeme! Na vodě můžeme vidět pokročilé jezdce , ale i ty, kteří sbírají teprve první paddleboardové záběry. Prostě závod pro všechny. Třešinkou na pomyslném dortu je hromadný závod na megaboardech, kde své síly poměřily dvě chlapské party. Ženy, muži, děti – všichni dorazili řádně do cíle a na vítěze z každé kategorie čekají ceny od značky NEW ERA.

Na programu je další parkourová show, kde to Petr Částka opět rozjel na plný obrátky. My pokračujeme v režimu půjčovna až do 17 hodiny, kdy se nám rozjíždí další závod. První závod dodal na kuráži dalším zájemcům a na startu tak můžeme vidět kolem 20 paddleboardistů. I přes několik pádů závod opět probíhá v přátelské a uvolněné atmosféře. Za mohutné podpory rodinných příslušníků a kamarádů finišujeme extra napínavým soubojem dívky vs. chlapci na skupinových megaboardech, kdy i přes úvodní pád dokázal dámský tým stáhnout velké manko. Nakonec to však na vítězství nestačilo a prim si tak odnesli chlapci. My ještě na chvíli rozjíždímě půjčovnu a kolem sedmé hodiny večerní začínáme balit, přeci jen nás ještě čeká cesta do Prahy.

Pokud jste nás nestihli, nezoufejte, uvidíme se 15.7. na Pasohlávkách a nebo 29.7. zpátky v areálu na Lipně.

Kryštof

“ Potřebuješ poradit ohledně skate? Kryštof je tím pravým. Nejen, že skvěle jezdí, ale také se perfektně vyzná ve skate vybavení. Další Kryštofovou vášní je WING a to především v kombinaci se skateboardem. No a paddleboarding to už k létu patří snad u každého....”

Kryštof

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: