Přeskočit na obsah
Sporty

Standa Bém-teamrider Snowboardel

Windsurfing 5/10/2021 2 minuty čtení

Vycházejcí hvězda českého windsurfingu, jezdící za SNOWBOARDEL na materiálu GOYA/GOYA.

Mohl by ses prosím představit? Kdy  jsi začal s windsurfingem a co tě k tomu přivedlo?

Jmenuji se Standa Bém a pocházím ze Semil. Je mi 17 let a k windsurfingu mě přivedl v pěti letech můj táta, který taky windsurfuje. Poprvé jsem se rozjel do skluzu v devíti letech na Gardě a tím to vše začalo. Už mi nestačila Rozkoš, kde jsem strávil dětství a začali jsme objíždět pro vítr zajímavější místa ( Karpathos, Dánsko, Tenerife, Rujana,…) Když nefouká a nedostanu se na větrné místo, vykrývám svůj volný čas na sketu. Trávím na něm hodně času a pomáhá mi to i na windsurfing. Je to ideální propojení. 

Kdy se ses naučil svoje první triky?

Můj první trik byl vulcan, ustál jsem ho ve třinácti letech na Tenerife, dále následoval spock, spock 540, flaka, double flaka,  front loop, back loop, taka. Aktuálně se učím shaku a switch kono. 

Jaký je tvůj cíl ve WS, co se chceš naučit?

Moje dream triky jsou stalled forward loop, double front loop, push loop, push loop to forward loop.

Jeden z mých největších cílů je vyhrát PWA WORLD TOUR. 

Wave nebo Freestyle co tě baví víc? 

Momentálně mě baví jezdit více wave.

Tvůj vysněný spot kam se chceš podívat? A jaký je tvůj nejoblíbenější spot?

Můj nejoblíbenější spot Cabezo na Tenerife. Rád bych se podíval na Hawai a do Cape Town. Nesmím zapomenout na home spot, kterým je Berzdofer See, kousek za hranicemi. 

Jaké vybavení jezdíš? A jaká je tvoje váha?

Při mé váze 70kg jezdím na materiálu Goya prkno Custom 3 Pro Thruster 75 l a plachty Goya Fridge 4.7, 4.2, a 3.7 Goya Banzai. Do slabšího větru preferuji plachty Fridge, které jsou tříspírové a lehké. Do silnějšího větru preferuji Banzai plachty, které jsou více tuhé.

Máš nějaké vzory a jaké? WS i Skate . 

Mým windsurfing vzorem je Ricardo Campello a skate Nyjah Huston.

Marek Potštýnský

“ Marek se ve Snowboardelu stará o oddělení WING a WINDSURFING. Ve windsurfingu patří k nejlepším freestyle jezdcům v ČR, hravě zvládl i foil windsurfing. Nově ho uhranula jízda na Wing foilu a dělá až neskutečné pokroky. V zimě se na něj můžete obrátit s dotazy ohledně freeski, protože skáče dobře, skáče rád....”

Marek Potštýnský

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: