Přeskočit na obsah
Sporty

Test Etnies Lo-cut: klasika v novém kabátě

Fashion Skateboarding 20/4/2015 2 minuty čtení

Na krám nám dorazila klasika všech klasik: Etnies Lo-Cut v nové vylepšené verzi, tak jsme ji hned vrazili Jirkovi z The Product of Boardom, aby jí otestoval a sdělil první dojmy:

„Větší klasiku než Lo-Cut by na poli designu skate bot člověk pohledal. Mám dojem, že z hlediska stáří má snad ještě víc letokruhů než legendární Accel od éS.

Na rozdíl od něj, který se na pulty shopů vrací jako pořád stejnej cvalík, prošel Lo-Cut redukční dietou prakticky ve všech oblastech. Celkovej tvar boty je o dost tenčí, než tomu bývalo kdysi. Když byste nutně potřebovali přirovnání, tak nový Lo-Cut je na tom tvarově podobně jako Kostony jedničky od Nike: všude materiálu tak akorát, ani ne moc, ani málo. Prostě ten nejpříjemnější střed.

Hodně se mi líbí špička, která je z jednoho kusu a má na sobě jen dekorativní švy. Moc hezký!

Upřímně jsem se trošku bál podrážky. Přeci jenom sem k těm cupsole botám, co se pocitu na prkně trošku skeptičtější. Ale ač sem tomu sám nevěřil, než sem dojel na prkně od baráku na Stalina, což mám teď asi 300 metrů, bota se tak krásně příjemně vyšlápla, že jsem tomu sám nevěřil.

Podobně jsem mrkal na to, jak tyhle boty tahaj za grip – jo prostě poctivá guma s dobrým vzorkem a kvalitní semiš, to je nepřekonatelná kombinace!

Abych nebyl jen nechutně pozitivní tak si i trošku rejpnu: čekal jsem vyndavací vložku, ale upřímně ta co je uvnitř tlumí dopady až překvapivě dobře, takže jen spíš takový překvapení než zklamání. Co mi ale trošku pije krev je absence gumových pásků po straně jazyka nebo alespoň poutko na protažení tkaničky. To je jediný detail, který pánům z Etniesu trošku uniknul, takže občas se holt musíte sehnout a ten jazyk si srovnat, no….

Jinak návrat Lo-Cutu za mě celkem triumfální! A teď ještě i ve verzi SC na podrážce Scoutu, to je taky pecka!“

–POB–

 

Lukáš Kasík

“ Ve Snowboardelu pracuje od roku 1998. Za tu dobu si prošel všemi pozicemi ve firmě. Odborník především na windsurfing, wingfoiling, paddleboarding a snowboarding.”

Lukáš Kasík

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: