Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Test Etnies Marana Vulc

Fashion Skateboarding 3/10/2014 2 minuty čtení

The Product of Boardom doporučuje: Etnies Marana Vulc – „mladší brácha s talentem“

Je trošku nezvyklý personifikovat věci a dávat jim lidský vlastnosti a charakter, ale u nové varianty potenciálně největšího aktuálního bestselleru od Etnies to přímo svádí.

Představte si rodinu Maranových, která má tři bratry. Nejstarší OG je prototyp spolehlivýho férovýho člověka, poctivej pracant, prostě správnej starší brácha. O něco mladší je prostřední synátor jménem E-Lite, který jde ve stopách svýho staršího bráchy, ale hodně si ujíždí na technologiích, takže vezme to, co se od OGho naučil a přebere si to po svým tak, aby právě technologie přispěly k tomu, aby dělal věci o něco líp, než brácha. No a benjamínek týhle Maranovic rodiny se jmenuje Vulc – na svých dvou bratrech vidí jak dělat věci správně a rozhodně pobral ze všech tří nejvíc talentu, ačkoli třeba neumí všechno tak dobře jako starší bráchové a svoji vlastní cestu si ještě bude muset najít.

No tak to bylo hodně složitý podobenství! Každopádně Marana Vulc je ve zkratce neuvěřitelně dobrá bota, což podporuje i fakt, že jako jedinou botu za poslední dva roky, kdy boty testuju, jsem na ní vysolil peníze z vlastního prasátka a vůbec toho nelituju!

V prvním momentě jsem byl z rozhodnutí Etniesu udělat vulkanizovaný model z boty, která stavěla na modelu „umím správně všechno, co je špatně na vulkanizovaných botách“, přinejmenším zmaten. Jak se ale blížil release, začínalo být jasné, že to bude model, který má rozhodně potenciál stát se pro Etnies ikonou.

Marana Vulc vyniká zejména tvarem odvozeným z klasické OG Marany, jen malinko užší, tenčí, ale ne moc…zkrátka všechno tak akorát! Čas nutný na vyšlápnutí je bez nadsázky nula – rovnou z krabice máte pocit, že jste v botách už jezdili nějaký ten týden. Grip je od prvního momentu naprosto výborný. Bota táhne na 100%, díky tomu máte prkno líp pod nohama a hned od začátku víc jistoty při vracení triků. V porovnání  s Maranou OG a E-Lite jsou dopady o něco tvrdší, ale je to velice štědře vynahrazeno dokonalým boardfeelem, takže až budete lepit flipy na první pokus, botě to rádi odpustíte.

Můj úkol byl boty vyfotit nové před prvním skejtováním, ale to se opravdu nedá! Když to vidíte, kašlete na fotky, nazujete je a jdete skejtovat. Boty jsou tak focené po prvním ježdění a dle drobných indicií se zdá, že Marana Vulc nebude až tak nezničitelná jako ostatní dva modely v jejich klanu, ale to je prostě daň za to, že na ní funguje všechno jak má a i tak bude těžce nad průměrem výdrže bot ostatních značek (ale v Maranovic rodině je z hlediska odolnosti laťka hrozivě vysokoJ).

Můj názor je, že Marana Vulc nabízí hromadu srandy, která Vám dá pocit, že jste svoje prachy za nákup opravdu investovali a ne jen vyhodili z okna. Jestli něco na světě splňuje podmínky „skate bota pro každý den“, tak je to Etnies Marana Vulc.

 

Celou Marana rodinku naleznete na tomto odkazu: ESHOP

 

-THE PRODUCT OF BOARDOM –

 

Lukáš Kasík

“ Ve Snowboardelu pracuje od roku 1998. Za tu dobu si prošel všemi pozicemi ve firmě. Odborník především na windsurfing, wingfoiling, paddleboarding a snowboarding.”

Lukáš Kasík

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: