Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

Testování, focení a natáčení produktů v chorvatsku

Paddleboarding Shop news 30/5/2022 4 minuty čtení

Ti všímavější z vás už možná zaregistrovali, že se naše produktové karty, bannery a sociální sítě začaly plnit vyvedenými fotkami a videi s novými modely nafukovacích paddleboardů. Nejedná se však o materiály od našich výrobců. To si jen SNOWBOARDEL tým vyrazil koncem loňského října na testovačku do Chorvatského Omišalje na ostrov Krk, aby pro vás otestoval, nafotil a natočil to nejnovější paddleboardové vybavení. Přinášíme vám krátké shrnutí toho, co taková eskapáda obnáší.

Tým

Základ sestavy tvoří mozek celé operace – Libor a to spolu s Kubou, Aničkou a Radimem ze Snowboardelu a dále Lacim a Jankou, které jsme si najali jako pomocné herce. Janka je temperametní, usměvavá holka, která provozuje jóga studio v Prešově. Hodláme si ji tak otestovat i při józe na vodě :). Laci je pohodář, který se stal nedílnou součástí týmu, když nás pravidělně zásoboval super záběry ze svého GoPro.

Takhle jsme fotili titulku na náš nový tištěný magazín. Pár lidí nám už dokonce pochválilo povedenou fotomontáž. Vězte však, že se jedná pouze o dokonalou souhru našeho týmu.

Na pomoc navíc dorazí v průběhu výletu i kolega BěloušVopičák. Co se oproti poslední testovačce změnilo, je to, že tentokrát se do Chorvaska vyráží také s profi video štábem! Konkrétně s klukama z video produkce MakeItRealKolda, Márvin a fotograf na volné noze Michal. Tým je kompletní!

Scénář a Lokace

Ještě než vyrazíme je potřeba dopředu rozmyslet, kde se bude natáčet a doladit výstupy. Naplánovaných máme celkem 8 tématických spotů a ke každému detailní scénář. Délka mezi 30-60 sekundami.

Mimo kratších spotů chystáme i produktová videa a to ke každé větší značce. Výsledkem by mělo být podrobné představení nabídky výrobce včetně technických detailů a přehledné infografiky. No a k tomu všemu chystáme přidat bezmála 1000 produktových a lifestyle fotografií. Představu máme, teď ještě vymyslet, kde to všechno nafotíme a natočíme.

Výchozí bod máme v campingu Omišalj. Budeme-li však všechno točit na přihlehlé pláži, záběry budou působit nudně a jednotvárně. Startujeme proto oranžového panáčka na GoogleMaps a začínáme projíždět vhodné lokace v okolí. Najít padnoucí místo není žádná sranda. Musíte vzít totiž v potaz orientaci na světové strany, správný timing, rozmanitost krajiny, přístup i směr větru. Nakonec jsme takto na mapě najezdili pěknou stovku kilometrů a vytipovali luxusní místa pro natáčení jednotlivých spotů. Kam se hrabou hollywoodští lokační, půjdeme na jistotu!

Pár míst, které jsme si dopředu vytipovali:

Malinska paradise beach

Krásná pláž s nádherným světlem během západu slunce. Zde jsme pro vás natočili a nafotili kampaně značek HydroForce nebo Coasto.

Rudine

Zátoka lemovaná historickou stezkou, jako stvořená pro touringové výlety. Libor si zde udělal výlet za paddleboardem, který mu odfoukl vítr z ruky :))

Njivice

Typická oblázková pláž, která je mimo sezonu hezky bez lidí. Zde jsme natáčeli paddleboardy značky Aqua Marina.

Omišalj – centrum

Centrum města je plné historických památek rozložených na skalním plošině nad mořem. Zde jsme natáčeli rodinný spot.

Vzhůru na cestu

A jde se balit. Nejvíc nám dávají zabrat samotná prkna, kterých je opravdu hodně! Nakládáme postupně paddleboardy od značek Abstract, Aqua Marina, Aquadesign, Body Glove, Coasto, Delta, F2, Gladiator, Hydroforce, Moai, Shark, Skiffo, Spinera, STX, Wattsup a Zray. Nakonec se vše podaří nasoukat do našich „tranďáků“, „sprinťáka“ a vleku . Hurá! Vyrážíme vstříc slunečné riviéře (alespoň takový byl původní předpoklad).

Zrádné počasí

Ok, že to s předpovědí nevypadá úplně růžově jsme věděli již před odjezdem. Nasmlouvaný termín video štábu a zabookovaný kemp nám však nedal jinou možnost, než zkusit vyrazit vstříc nástrahám matky přírody a doufat, že se počasí přeci jen trochu umoudří.

Bohužel, neumoudřilo. Nebylo tomu tak, že by nám nonstop pršelo, ale první dny nás sužoval především SILNÝ vítr a občasné přeháňky. A asi si dokážete představit, jak vítr dokáže přípravy a manipulaci s paddleboardy zkomplikovat. Natož abyste drželi směr během focení a ještě u toho dobře vypadali. Během natáčení rodinného spotu jsme aktéry mezi scénami dokonce museli jezdit zachraňovat na motorovém člunu…tak alespoň pro natáčení WindSUP a Wing spotu se nám ten vítr hodil. No a když se zatáhlo, tak se k tomu přidala i vlezlá zima. Že to tak z doposud zveřejněných fotek nevypadá? To jen díky oddanosti našeho týmu. Tričko a plavky na focení, zatímco zbytek štábu v mikinách a bundách. Pro nás naprosto běžná praxe. Realitu nejlépe odráží kvarteto fotek níže.

Neúprosný čas

Komplikace v podobě nepříznivého počasí nám navíc protáhla některé natáčecí dny a my se velmi rychle dostali do skluzu. Když se pak přeci jen počasí nad naší partou smilovalo, bylo potřeba pořádně máknout. Na předem vyskautovaných lokalitách se natáčelo od úsvitu do soumraku, někdy jsme byli i 15 hodin na nohou včetně logisticky náročných přesunů. Tedy rozhodně žádná flákačka a slušný nápor na psychiku – zákoník práce jsme naštěstí zapomněli doma.

To, že se nám nakonec povedlo vše zdárně nafotit i natočit považujeme za malý zázrak, který se povedl jen díky velké obětavosti našeho týmu a hostujícího štábu. Velké díky všem! Jak to celé dopadlo můžete zkouknout v galerii a nebo mrknout na náš youtubový kanál.

Kryštof

“ Potřebuješ poradit ohledně skate? Kryštof je tím pravým. Nejen, že skvěle jezdí, ale také se perfektně vyzná ve skate vybavení. Další Kryštofovou vášní je WING a to především v kombinaci se skateboardem. No a paddleboarding to už k létu patří snad u každého....”

Kryštof

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: