Přeskočit na obsah
Sporty

Tipy na velikonoční paddleboard vyjížďku

Paddleboarding 30/3/2021 4 minuty čtení

(Hody hody doprovody, pádlo vpřed a šup do vody!)

Pokud nepatříte mezi otužilce, kteří by v zimě (jako celá Česká republika) provozovali challenge v podobě otužování, pravděpodobně už vyhlížíte jaro a vyšší teploty stejně tak, jako já. V dnešním článku vám doporučíme pár míst, kam vyrazit na paddleboard s naší novou interaktivní paddleboardovou mapou a také dáme tip na zábavnou velikonoční aktivitu s dětmi!

Jarní paddleboarding

Jak na netradiční Velikonoce? Vyražte na paddleboard! 

„Hody hody doprovody, pádlo vpřed a šup do vody!“ Co takhle udělat si velikonoční výlet na paddleboardu? Hledání vajíček je populární především v cizině, ale dle mého názoru je to mnohem hezčí tradice, než mlátit ženy pomlázkou přes zadek a chtít za to po nich odměnu.

1) Namalujte vajíčka.

2) Poschovávejte je poblíž místa, kde se chystáte paddleboardovat.

3) Dětem vezměte s sebou proutěné košíky a hra může začít.

Takhle krásně se dá skloubit sportovní den v podobě paddleboardingu s velikonoční náladou, a ještě u toho zabavíte děti na celé odpoledne.

Velikonoce na paddleboardu
Hledání vajíček bude pro děti zábavou! Photo by Gabe Pierce on unsplash.com

Kam vyrazit na paddleboard?

Nádrž Džbán patří mezi největší vodní plochy v Praze, kde lze paddleboarding provozovat. Nachází se nedaleko tramvajové zastávky, případně je hned vedle neplacené parkoviště. Břehy jsou zde přívětivé a pro děti nebo začátečníky je tu i bezpečno, protože zde nejsou žádné proudy. Pokud paddleboard nevlastníte, můžete si ho u nás půjčit, v létě potom dokonce přímo na místě.

Nádherná příroda všude okolo, ticho a klid. Vydejte se na krásnou trasu z Roztok u Křivoklátu do Nižboru! Nastoupíte kousek od nádraží (GPS: 50.023475, 13.874791) a budete dále pokračovat až do Nižboru. Doporučujeme sledovat vodní stav, Berounka bývá místy velmi mělká, a proto se hodí krátké říční flosny (ploutvičky).

Pardubický kraj, Železné hory. Krásná a čistá vodní plocha s tajemným ostrovem v zátoce pod vyhlídkou zříceniny hradu Oheb. Je zde i kemp a písečná pláž. Ideální místo pro rodinný výlet nebo i na romantický výlet ve dvou.

Před začátkem plavební sezóny (30. 5. 2021) se můžete projet na romantické místo pod hradem Veveří, kam je v sezóně paddleboardům zakázáno plout kvůli provozu pravidelné parníkové linky. Romantická atmosféra zaručena!

Pokud si chcete na chvíli připadat jako u moře, doporučuji Vranovskou přehradu. Tyčí se okolo ní vysoké skály, připomínající právě mořské útesy. Najdete tu i různé soutěsky k prozkoumání, a také se můžete při jízdě kochat výhledem na hrad Cornštejn či Bítov. Od dubna je v provozu i kemp, takže můžete spojit pádlování s večerním posezením u ohně a opékáním špekáčků!

Rybník Dvořiště je ideálním místem nejen pro paddleboarding, ale také pro poznávání místní kultury. O kousek dál, když se propletete sítí jihočeských rybníků od Mistra Krčína, se nachází i zámecký park, kde stojí významná stavební památka z 19. století Schwarzenberská hrobka. Celá oblast je propletená naučnými stezkami pro pěší i kola. Nachází se zde také Rybník Svět, který je známý pro paddleboardové závody.

Jedná se o největší vodní plochu v západních Čechách. Velkým benefitem je mimořádně čistá voda a velká nabídka sportovních aktivit jako je minigolf, tenis, plážový volejbal, kulečník nebo půjčovna loděk. A samozřejmě také paddleboarding!

Není snad nikdo, kdo by neznal starý dobrý Mácháč. Kromě zběsilých letních party je Máchovo jezero ideální pro vodní sporty, a to včetně paddleboardingu.

Osmá největší přehrada v České republice. Občas se jí také přezdívá Východočeské moře. Na toto místo si pro jistotu vemte na paddleboard i nafukovací křídlo wing, protože tam často fouká. Jedná se o velice oblíbenou windsurfařskou destinaci. Rozkoše tu zkrátka zažijete víc než dost.

Slezská Harta je nejmladší vodní nádrž v České republice. Blízko nádrže se nachází kopec Velký Roudný, který je zároveň největším a nejzachovalejším stratovulkánem v ČR, který může být dalším důvodem k výletu na tuto přehradu.

Kousek od Prahy se skvěle projedete na nafukovacích i pevných paddleboardech. Členité pobřeží, čistá a klidná voda lákají ke krásné jarní projížďce. Na cestě potkáte ostrůvky, kam by se skvěle daly schovat vajíčka pro děti. Místo je tak vhodné pro začátečníky, ale i rodiny s dětmi. Parkovat lze kousek od jezer. Proboštská jezera jsou zároveň překrásné přírodní koupaliště! V létě tu bude v plavkách ještě krásněji. (GPS: 50.202809, 14.654791)

Více lokalit najdete v naší paddleboardové mapě!

Pokud byste váhali, jak se na jaře na paddleboard obléct, doporučujeme:

17–20 °C – Lycrové triko a legíny, naboso nebo s letními tenkými botami

11–16 °C – Funkční oblečení, softshell bunda, neoprenové kotníčkové boty

Na další tipy na výlet se můžete podívat přímo v naší paddleboardové mapě, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci s volnočasovým webem o paddleboardingu Paddleboardguru.cz. A funguje to i naopak, o své tipy na výlet se můžete s ostatními podělit tím, že je do mapy přidáte.

Tereza Ž

“ Věnuji se literatuře, žurnalistice a kreativnímu psaní. Dříve jsem několik let závodně dělala dance aerobik a věnovala se pole dance – dnes miluji především jógu a zamilovala jsem si také paddleboarding!”

Tereza Ž

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: