Přeskočit na obsah
Sporty

Tipy na vánoční dárek pro paddleboardistu

Paddleboarding 8/11/2021 4 minuty čtení

Náš tým skládající se ze zkušených paddleboardistů pro Vás vybral řadu zajímavých produktů, které jistě pod stromečkem potěší každého příznivce stand up paddleboardingu. Připravili jsme osvědčené tipy na vánoční dárek, vše co najdete v seznamu níže jsme pro Vás osobně otestovali. Vybírat tak můžete s čistým svědomím toho, že kupujete vánoční dárek, který je skutečně kvalitní a funguje.

Menší dárek

Hledáte drobnost, kterou jistě ocení každý paddleboardový nadšenec? Vodotěsný lodní vak, neboli dry bag je perfektní doplněk, díky kterému si můžete být jistí, že neutopíte svoje osobní cennosti. Jednoduše věci vložíte do vaku, necháte trochu volného prostoru pro vytvoření vzduchové kapsy, přehnete okraj a spojíte konce pomocí plastové přezky. Objem 10 litrů bohatě postačí na mobil, peněženku, klíče i náhradní tričko.

Další nedílnou součástí výbavy každého paddleboardisty jsou boty do vody. Ve výběru najdete pohodlný model Aqua Marina Ripples, který u nás máme skladem jak v dámském, tak pánském provedení. Výhodou bot do vody je jejich rychlesnoucí schopnost, nízká váha a cit v nohou, které je důležitý pro držení rovnováhy na prkně.

Vánoční tip pro ženy:
Vánoční tip pro muže:

Lycra trika se hodí především v letních měsících, kdy potřebujete ochránit před slunečním zářením. Námi prodávané lycry dosahují ochrany až 50+ UPF, takže můžete dát sbohem spáleným zádům. Lycra je univerzální a jistě pro ni najdete využití i během plavání či jízdy na surfu, kde Vás kromě slunce ochrání i před nepříjemnou „surf vyrážkou“ – odřeninami.

Pojistný řemen, neboli leash považujeme za povinnou výbavu ke každému paddleboardu. Ať už paddleboard využívají děti, méně zkušení plavci nebo chcete mít jistotu, že Vám paddleboard neodnese proud či silný vítr, leash k paddleboardu doporučujeme pořídit. Rovný leash Vám dá trochu více volnosti, hodí se pro jízdu na klidné vodě a ve vlnách. Kroucený leash je vhodnější pro jízdu v mělkých kanálech a divoké vodě, tedy tam, kde hrozí, že by se rovný leash mohl zachytit o překážku či o dno.

Zlatá střední cesta

Je pro Vašeho blízkého paddleboarding vášní? Hodnotnější dárek, než větší bezpečí jen těžko pořídíte. Záchranný systém Restube je pomůcka, která v případě nouze bleskově nafoukne záchranný plovák. Celý systém se vejde do malé kapsičky, takže neomezuje v pohybu. Díky vyměnitelné CO2 bombičce je navíc znovupoužitelný. Hodí se především na použití dále od břehu, na větších vodních plochách a pro jízdu na moři.

Kdo vlastní nafukovací paddleboard, tak potvrdí, že nafouknout prkno na doporučený tlak dá (nejen) za parného dne pořádně zabrat. Pokud chcete ulevit zádům a pošetřit tricepsy na vodu, elektrická pumpa na paddleboard bude pomocník k nezaplacení. Do našeho výběru jsme zvolili oblíbenou pumpu Star 8, která dokáže tlakovat až do 20PSI (1,37 Bar) a kromě funkce nafukování dokáže paddleboard i vyfouknout. Zdrojem napájení je klasická autozásuvka na 12V, případně u nás můžete zakoupit pumpy i ve výhodném setu s nezávislou baterií.

Velká část rodinných plováků má na vrchní straně nalepena ocelová očka. Váhali jste k čemu slouží? Třeba k připojení kajakové sedačky na paddleboard. Za poměrně málo peněz tak paddleboard dostane razatní upgrade v podobě proměny na kajak. Pokud budete na paddleboardu pádlovat v sedě, doporučujeme pořídit i kajakové pádlo.

Pro paddleboardisty, kteří chtějí svůj paddleboarding posunout zase o kus výš se vyplatí koupě kvalitního pádla. Klasická setová pádla z hliníku a plastu postačí na rekreační vyjížďky párkrát do roka. Sportovní jízda vyžaduje lepší přenos energie z tahu do vody. Pro ambiciózní paddlery hledejte pádla ze sklolaminátu, karbonu či kombinace těchto materiálů. Více o tom, jak vybrat pádlo najdete zde.

Velký dárek

Byl někdo natolik hodný, že si zaslouží opravdu velký dárek? Pořízením vlastního paddleboardu darujete kromě hodnotného dárku i svobodu. Díky stovkám vodních ploch v ČR je možné paddleboarding provozovat téměř všude. Nafukovací konstrukce dovolí paddleboard sbalit do kompaktních rozměrů a vzít jej s sebou na oblíbené jezero či na dovolenou.

Vánoční tip pro ženy:


Pro začínající paddleboardistky jsme jako vánoční tip vybrali lehké modely Wattsup JellyAqua Marina Coral. Obě prkna „přežila“ bez úhony celou sezonu v našem Paddleboard Test Centru Džbán, takže je můžeme s klidným srdcem doporučit všem rekreačním jezdkyním, které hledají stabilní allroundový SUP na klidnou vodu a do menších vln.

Hledáte-li technologicky vyspělý, univerzální paddleboard, tak s paddleboardem Aquadesign Lava nesáhnete vedle. O tuhost se u tohoto prkna stará za tepla laminovaná konstrukce MSL-Fusion, designově se dle našeho názoru tento SUP opravdu vydařil!

Posledním zástupcem je paddleboard MOAI 10,6 Women’s, dámský speciál s vysokou nosností, takže hravě uveze i pasažéra navíc. Tak jako Lava od Aquadesignu je i tento model vyroben kvalitní MSL-Fusion konstrukcí, jako jedno z mála prken obsahuje v setu kvalitní laminátové pádlo.

Vánoční tip pro muže:

Z pánský modelů z kategorie rodinných prken vybíráme jako první paddleboard Aqua Marina Beast. Osvědčený výrobce, příznivá cena, všestranný rozměr 10,6-32 a lehká konstrukce – to vše hraje ve prospěch tohoto bestselleru, který můžeme vidět na vodách napříč Evropou. Ideální jako jedno prkno do rodiny pro rekreační paddlery!

Pokud bychom měli v naší nabídce najít jeden skutečný univerzál, musíme vyzdvihnout model Skiffo SMU Combo. Jak název napovídá, v tomto setu kromě standartní výbavy najdeme také kajakovou sedačku, hybridní pádlo (vhodné pro SUP i Kajak) a na prkně najdeme insert připevnění windsurfového oplachtění. Tento model tak můžete využít nejen jako rodinný plovák, ale i jako WindSup.

Třetí a čtvrtá volba padla na sportovnější plováky z kategorie touring. Prkna od STX i modely Elite od Gladiatoru patří mezi absolutní špičku na trhu se stand up paddleboardy. Technologie Machine Weave patří k nejmodernější prémiové konstrukci, díky které se tuhost nafukovacích modelů blíží k pevné konstrukci. STX Tourer 11,6 nabízí díky odtrhové hraně pod patkou jedinečný skluz. Pro Gladiator Elite 12,6-32 hraje kvalitní celokarbonové pádlo v setu. Rozhodnutí je na Vás!

Nevybrali jste si z našich tipů? Mrkněte k nám na e-shop do oddělení paddleboardingu!

Krystof H

“ Potřebuješ poradit ohledně skate? Kryštof je tím pravým. Nejen, že skvěle jezdí, ale také se perfektně vyzná ve skate vybavení. Další Kryštofovou vášní je WING a to především v kombinaci se skateboardem. No a paddleboarding to už k létu patří snad u každého....”

Krystof H

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: