Přeskočit na obsah
Sporty_web_1

VAYU a rozhovor s majitelem Philipem Hornem

Wing 2/5/2022 3 minuty čtení
Philip Horn majitel VAYU ve Snowboardelu

Nestává se často, aby majitel značky zavítal do našeho obchodu Snowboardel v Butovicích. Bylo to velice příjemné setkání, při kterém se hovořilo o budoucí spolupráci a plánech německé značky Vayu na rok 2022.  

Proto mi nedalo, abych se Philipa nezeptal na pár informací ohledně značky Vayu, kterou založil a požádal aby nám jí trochu představil.

Ahoj Philipe, kdy jste začal uvažovat o značce Vayu a jaký byl důvod uvedení značky Vayu na trh?

Během setkání distributorů značky F-ONE v říjnu 2019 jsem si vyzkoušel wing foiling a hned v prvním okamžiku jsem si uvědomil, že to může být po kitování a SUP další světový fenomén, protože tento sport si bere to nejlepší ze všech těchto sportovních odvětví. Je to skvělá kombinace windsurfingu a kitingu a má to proti těmto sportům spoustu kladů a výhod. V roce 2020 jsme začali s prvními vlastními prkny. Snažili jsem se jít s dobou a zkoušeli jsme první skoky a wave riding. Usilovali jsme o lépe kontrolovatelné prkno, které bude fungovat i pro začátečníky. Během tohoto roku jsem se rozhodl, že se začnu pozorněji dívat na trh a začnu zjišťovat jaké jsou možnosti. Mám patnáctileté zkušenosti v oboru a znám spoustu designerů a výrobních míst, díky tomu se mi povedlo nashromáždit ty správné lidi a vznikl silný tým. Oficiální vznik značky Vayu byl nakonec až v březnu 2021, protože vývoj produktů trval o něco déle, než se očekávalo. Cílem byla kvalita. Navíc v té době jsem ještě měl kontrakt s jinou značkou, který bylo potřeba ukončit ve správný čas. Díky všem těmto okolnostem se vstup na trh lehce protáhl. Značka VAYU je tedy na trhu již skoro rok.

Pro koho je značka určena?

Nápad zrodu nové značky byl můj, ale design a pocity, které má značka vzbuzovat, plus název se zrodil v naší marketingové agentuře Phanthalassa, jejíž spoluzakladatel Sergio Penzo je se mnou od prvního dne. Pozice značky na trhu a to co znamená bylo vytvořeno naším týmem, rozhodli jsem se značku umísit na trh trochu jinak než ostatní velcí hráči. Pro nás je důležité mít inkluzivní značku, kde si každý najde ten správný produkt a není to jen o velkých skocích a sjíždění velkých vln. Proto také hodně pracujeme na startovacích produktech, jako je například naše začátečnická řada a řada pro školy.

Jaké vybavení značka Vayu nabízí? A co je hlavní inovací?

Nabízíme vše, co je třeba k wingfoilingu, od křídel, plováků a foilů po doplňky jako jsou třeba helmy a tašky. Od začátku jsme se soustředili na to, co na trhu chybí a co by každý wingfoiler mohl potřebovat. Samozřejmě jsme nejvíce pracovali na wingu s novým řešením uchycení, proto jsme uvedli na trh tzv. bridge boom, dělené ráhno, což je inovativní řešení ráhna, které je součástí wingu na rozdíl od Duotone a je možné wing složit i s tímto ráhnem. I tento rok uvedeme na trh novinku s názvem AURA, která také přináší inovativní řešení. Také prkna jsou velmi jedinečná a krátká se zajímavými detaily, které jsou u jednotlivých modelů uzpůsobené pro každou část tohoto sportu. Rovnou vodu, rodinný plovák nebo vlnový či freestyle plovák. 

Jaké jsou hlavní cíle značky?

Naším cílem je přivést lidi co nejsnazším způsobem ke sportu. Být značkou, která je provede od začátků, po úroveň expertů. Chtěli bychom nabízet jednoduchý a přehledný sortiment produktů. Kromě toho stále budeme hledat nová a inovativní řešení, která lidem pomohou naučit se sport lépe, nebo jej jednodušeji zvládnout. Naším další zaměřením je udržitelnost životního prostředí. Na jedné straně využíváme větru a moře, ale na druhé straně, také bychom chtěli něco vrátit zpět. Věřím, že je velice důležité být opatrný s naším životním prostředím a každý by měl nějak přispět k udržitelnosti naší planety. 

Nyní je možné všechny produkty Vayu objednávat u nás ve Snowboardel.cz, i když aktuálně nejsou zobrazeny na eshopu, tak je dodání velice rychlé díky německému skladu. Odkaz na produktzy Vayu.

Marek Potštýnský

“ Marek se ve Snowboardelu stará o oddělení WING a WINDSURFING. Ve windsurfingu patří k nejlepším freestyle jezdcům v ČR, hravě zvládl i foil windsurfing. Nově ho uhranula jízda na Wing foilu a dělá až neskutečné pokroky. V zimě se na něj můžete obrátit s dotazy ohledně freeski, protože skáče dobře, skáče rád....”

Marek Potštýnský

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: