Přeskočit na obsah
Sporty

Vegas nebo Dice ?

Kiteboarding 31/10/2013 2 minuty čtení

Jako tradičně každý rok si připravila značka North kiteboarding řadu novinek pro příští sezonu. Víkend na Rujáně sliboval slušnou předpověď i teplotu, tak bylo třeba vyrazit otestovat nové hračky. Vegase včetně nového 5th lajnového baru, Team series prkno, board Soleil pro holky a na závěr jako bonus horkou novinku kite Dice.

Po příjezdu na místo již fouká slabší vítr, po montáži všech prken je čas nastrojit kity. Nejvíce jsem zvědavý na nového Dice. U North kitů 2014 Evo, Rebel a Dice je nově použitý velký centrální nafukovací ventil a je to opravdu znát, pumpa fouká mnohem lehčeji a rychleji do požadovaného tlaku. Tvarově vychází střih z Vegase ale má upravené vyvázání pro větší depower s možností použití čtyř i pětišnůrového baru. Drak má ‚tří‘ spírovou konstrukci to ale není na letových vlastnostech vůbec znát. Kite je velice příjemný na ovládání. Preferuji freestylového vegase, který mám nastavený do wakestylového vyvázání a při přechodu na Dice je jedinou změnou v ovládání nepatrně větší tah na baru, rychlost reakcí, přesnost a zpětná vazba je velice podobná svému vzoru, Vegasovi. Zkoušel jsem s kitem jezdit na směrovém prknu i wake styl s novým Teamovým prknem North. Za všech podmínek se kite choval dle mých představ. Draka si vyzkoušelo i několik kiterů od začátečníků po pokročilejší jezdce a všem se nový Dice hodně líbil. Doporučil bych ho jezdcům všech kategorií a vyznavačů všech podob kitingu. Tomu kdo rád jezdí vlny, freestyle, wake a i tomu, kdo se nechce trápit v poryvovém větru. Jedinou nevýhodou za tyto vlastnosti je menší výkon ve slabém větru a ne tak pohodlný restart kitu z vody ve srovnání proti Rebelu, Evu a podobným „plochým“ kitům. To je ale zase vykoupeno příznivější cenou.

Kite North Vegas je stálicí mezi freestylovými kity již řadu let. Pro nadcházející sezonu bylo přepracované množství detailů, které na první pohled nevidíme, ale kite je oproti loňskému ročníku stabilnější při unhooked tricích a rychlejší při točení kiteloopů. Nesmím zapomenout na design, který zůstal v základu zachován, ale v každé polovině je teď výrazné ‚V‘.

Martin Štindl

Z pohledu holky je Dice velice podobný kitu Vegas. Má podobné vlastnosti, je stabilní, hodný a příjemný na jízdu. Při skoku podrží déle ve vzduchu a měla jsem pocit, že nese víc do výšky i při railey. Myslím si, že tento drak je vhodný pro holky, které začínají, ale i pro pokročilé. Dice je pohodlný a neudělá nic, co byste nečekali.

Eva Müllerová

Albert Žegklitz

“ Kitující důchodce, který se windsurfingu a kiteboardingu aktivně věnuje už přes 25 let. Aktuálně ho můžete potkat jak se prohání s wingem na skejtu či snowboardu.”

Albert Žegklitz

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: