Přeskočit na obsah
Sporty

ZAMYŠLENÍ: Paddleboarding v roce 2021

Paddleboarding Shop news 17/3/2021 2 minuty čtení

Paddleboarding je jednou z nejrychleji rostoucích sportovních aktivit posledních let. Nepochybně se na tom podepsala i aktuální pandemická krize, která probíhá po celém světě. Paddleboarding je totiž ideální sport či aktivita, kterou lze provozovat i za přísných opatření, zejména co se rozestupů a omezení kontaktů týče. Jen se nad tím zamyslete. Rádi sportujete, nebo se obecně hýbete a zároveň již máte všechny běžecké trasy v okolí proběhnuté nesčetněkrát. V okolí však máte rybník, jezero, nebo třeba řeku na kterou můžete vyrazit kdykoliv. Paddleboard je v tomto případě ideálním nástrojem jak zůstat fit, posílit celé tělo a ještě si užít nějakou zábavu.

Vyhlídky pro rok 2021

Výhodou paddleboardingu je také to, že na trhu existuje mnoho typů, tvarů a druhů paddleboardů. Vybrat si tak může opravdu každý a ať už chcete začít na jednoduchém nafukovacím a stabilním modelu, nebo chcete brázdit řeku na karbonovém speciálu, máte tu možnost.

To vše má za následek také jednu podstatnou věc, a tou je dostupnost samotných paddleboardů pro nadcházející sezonu. Kromě zvýšené poptávky, se také díky pandemické krizi začíná projevovat komplikovaná a drahá doprava z Číny, kde se převážná většina zboží vyrábí. Vidíme to koneckonců i na mnoha tuzemských příkladech. Výroba je zahlcena, doprava se zpožďuje a lidská práce taktéž. To vše vede nevyhnutelně ke zdražování výrobků a promítnutí do konečné ceny pro zákazníka.

Poslední zprávy od výrobců z čínských továren také moc příznivé nejsou. Rostoucí cena práce tak tlačí na nekompromisní nízké ceny a zboží pomalu ale jistě zdražuje. Ještě hůře je na tom však aktuálně samotná doprava zboží z Číny. Svátky a oslavy nového roku způsobily kolaps námořní dopravy a zahlcení čínských přístavů. Veškeré zboží na cestě do Evropy tak nabírá poměrně znatelná zpoždění a plusem rozhodně není, ani nedostatek lodních kontejnerů.

Situace možná na první pohled nevypadá nikterak dramaticky, nicméně sami již pociťujeme, že poptávka po paddleboardech je začátkem roku velmi silná, minimálně ve srovnání s předchozími lety. Doporučujeme tedy vybírat vždy z aktuální nabídky paddleboardů, které jsou již fyzicky skladem, jelikož slíbené zásilky dalších kusů a nových modelů rozhodně nemusejí dorazit včas na začátek sezony. Již nyní však máme dostatečně velký výběr a v kategorii paddleboardů u nás naleznete přes 100 modelů!

Na závěr si dovolím ještě jednu malou připomínku pro ty, kterým se výše zmíněné řádky zdají přitažené za hlavu, nebo dokonce jako lež. Vzpomeňme si na situaci v aktuálně skončené zimní sezoně, kdy poptávka po splitboardech a skialpových lyžích několikanásobně převyšovala nabídku. Nedostatek tohoto sortimentu byl kompletně v celé Evropě. Opakovaně jsme tak dostávali dotazy, zda ještě budeme doskladňovat splitboardové a skialpové vybavení, které nešlo nikde sehnat. Tato situace tak bohužel může letos nastat díky celosvětové situaci i v letní sezoně.

Jakub Ježek

“ Pokud voláte Snowboardel ve většině případů se dovoláte Jakubovi. Protože u nás začal pracovat už při studiích (asi v 16ti), tak má dokonalý přehled o našem sortimentu a dokáže poradit ve všem... ať už se jedná o snowboard, skate, paddleboard, wing nebo wind/kite.”

Jakub Ježek

Další články

shop

Mrkněte na náš e-shop

Kategorie co právě letí: